Strona główna » Licówki- wszystko, co musisz o nich wiedzieć

Licówki- wszystko, co musisz o nich wiedzieć

Prawidłowo założone licówki porcelanowe są nieodróżnialne od naturalnych zębów a po przeprowadzonym zabiegu nie zostają żadne ślady. Ich trwałość wynosi zwykle szacuje się na około 10-15 lat, ale co pół roku wskazane jest przeprowadzanie odpowiednich wizyt kontrolnych.

Zaletami zabiegu z wykorzystaniem licówek porcelanowych są przede wszystkim: większa trwałość w porównaniu z licówkami kompozytowymi niezmieniony wygląd i kolor przez cały okres noszenia licówek, nie ulegają one przebarwieniom i nie zmieniają kształtu porcelana jest dobrze tolerowana przez organizm, nie powoduje stanów zapalnych ani alergicznych w przeciwieństwie do koron pozwalają zachować większość zęba.

Leczenie ortodontyczne

Ponadto bardzo ważną zasadą, obowiązującą we wszystkich typach leczenia ortodontycznego, w tym również przy zakładaniu licówek jest wcześniejsze wyleczenie ubytków próchniczych, pozbycie się kamienia nazębnego i osadów. Z racji faktu, że licówki są cienkie i częściowo przeźroczyste to dla uzyskania lepszego efektu kosmetycznego warto rozważyć także wcześniejsze wybielenie zębów, zwłaszcza jeśli są one mocno przebarwione. Licówki mogą zostać założone u pacjentów w praktycznie każdym wieku, jednak przeciwwskazaniami do ich zastosowania są: nieprawidłowy zgryz – mogący powodować uszkodzenie lub odpadnięcie licówek, bruksizm – czyli patologiczne zgrzytanie zębami na tle nerwowym, niedostateczna higiena jamy ustnej, zbyt krótkie zęby z niewystarczająco dużą powierzchnią do przyklejenia licówki, a także braki zębów bocznych, które mogą przeciążyć przedni odcinek łuku zębowego z nałożonymi licówkami.

Korona protetyczna

Licówki- wszystko, co musisz o nich wiedziećW przypadku bardzo zniszczonego zęba lub z dużą ilością wypełnień lepszą alternatywą może być założenie korony protetycznej. Licówki porcelanowe są bardzo często wybierane przez szerokie grono klientów, aczkolwiek wiążą się one z wysokimi kosztami. Ceny licówek w gabinetach stomatologicznych są zróżnicowane, zależnie od elementów wchodzących w skład zabiegu oraz stanu wyjściowego zębów. Jedne z najtańszych licówek porcelanowych w cenie 800 lub 850 zł za 1 ząb.

Podobne artykuły:

Dodaj komentarz

Back to top