Strona główna » Kuracje dla zdrowia polecane przez specjalistów

Kuracje dla zdrowia polecane przez specjalistów

Kuracje dla zdrowia polecane przez specjalistówObecnie dostępnych jest wiele produktów i kuracji, które są korzystne dla naszego zdrowia. Z jakich i kiedy warto korzystać?

Amarantus

To zboże uważane jest za jedno z najbardziej zdrowych. Amarantus był znany dawno temu, z czasem jednak został zapomniany. Dzisiaj przypomniano sobie jego cenne właściwości. To lekkostrawne zboże nie obciąża żołądka, a przy tym nie zawiera glutenu. Może być uzupełnieniem diety osób chorych na celiakię lub cierpiących na nietolerancję glutenu. Ziarna amarantusa polecane są osobom aktywnym fizycznie, dzieciom i rekonwalescentom. Oczyszczają one organizm z toksyn, wspomagają pracę układu pokarmowego. Są bogate w antyoksydanty, które zapobiegają różnym chorobom. Są także źródłem składników mineralnych, a w szczególności wapnia, fosforu, magnesu u potasu. Zawierają także dużo błonnika i skwalenu. Błonnik poprawia pracę jelit, ułatwia oczyszczanie przewodu pokarmowego, skwalen pomaga usuwać z organizmu toksyny. Zalecana ilość w profilaktyce zdrowotnej to jedna łyżka ziaren amarantusa dziennie. Amarantus dostępny jest w postaci: ekspandowanych ziaren (można jeść je na surowo), mąki, oleju, kaszy. Amarantus jest do kupienia w większości sklepów spożywczych.

Jagody goji

Mogą je jeść nie tylko dorośli, ale także dzieci. Wzmacniają układ odpornościowy. Zawierają między innymi:

–    witaminę E i selen. To duet, który działa przeciwnowotworowo;

–    zeaksantynę. Wzmacnia ostrość widzenia i chroni przed chorobami oczu;

–    witaminę C i polisacharydy – wzmacniają układ immunologiczny.

Owoce goji dostępne są w postaci suszu, tabletek, soku. W profilaktyce zdrowotnej stosujemy jedną tabletkę dziennie, 25 mililitrów soku dwa razy dziennie lub dla dzieci 35 sztuk suszonych owoców dziennie. Dla dorosłych dzienna dawka suszonych jagód to 70 stuk. Sok po otwarciu można przechowywać w lodówce nie dłużej jak trzy tygodnie. Suszone jagody goji można dodawać do wielu potraw: deserów, potraw z warzyw, kasz i ryżu, jogurtu. Jagody goji kupimy w zielarniach i sklepach spożywczych.

Podobne artykuły:

Dodaj komentarz

Back to top