Strona główna » Jakie aspekty brać pod uwagę wybierając dachówki?

Jakie aspekty brać pod uwagę wybierając dachówki?

Trudno zakwestionować to, że dach ma ogromne znaczenie w każdym domu. Staranność jego wykonania decyduje nie tylko o wyglądzie zewnętrznym budynku, ale i o jego funkcjonalności. Jego budowę warto powierzyć sprawdzonej ekipie dekarskiej, wcześniej jednak należy zastanowić się nad tym, jakie dachówki wybrać.

Ceramika, a może beton?

Jeszcze nie tak dawno mogliśmy spotkać się z profesjonalnymi analizami mówiącymi o tym, z jakimi różnicami możemy mieć do czynienia wybierając dachówki ceramiczne oraz betonowe. Okazuje się jednak, że są one coraz mniejsze, a nowoczesna technologia sprawia, że w pewnym momencie może dojść do ich całkowitego wyeliminowania. Trudno więc już dziś utrzymywać, że pokrycia dachowe z betonu są mniej trwałe, bardziej podatne na zabrudzenia lub trudniejsze w układaniu niż dachówka ceramiczna. Czy zatem coś je różni? Jeśli obu typom przyjrzymy się z bliska, z pewnością dostrzeżemy, że powierzchnia ceramicznych pokryć dachowych jest gładsza. Posiada ono także nieco inne gąsiory, co może rzutować na walory wizualne budynku. Tak naprawdę jednak inwestycja w ceramikę jest bardziej opłacalna przede wszystkim wtedy, gdy marzy się nam dach o niestandardowym kolorze. Pozwala na korzystanie z szerszej palety kolorystycznej i nie wiąże się to wcale z dodatkowymi kosztami.

Kolor i kształt

Kolorystyka dachówek dostępnych obecnie na polskim rynku może imponować, nie oznacza to jednak, że wszystkie cieszą się jednakowym powodzeniem. Warto więc zauważyć, że nadal najchętniej kupuje się rozwiązania brązowe, grafitowe oraz ceglane – ponadczasowe i eleganckie, dające pewność, że dach będzie się prezentował znakomicie nawet, gdy przeminie już moda na nietypowe rozwiązania. Jeśli wybraliśmy już optymalny kolor, okazuje się, że nie jesteśmy wcale pozbawieni wpływu także na to, jaki kształt będą miały pokrycia dachowe. Najczęściej dzieli się je na profilowane i płaskie. Te ostatnie to w ostatnich latach rozwiązania coraz popularniejsze, można bowiem liczyć na nie bez względu na to, czy mamy do czynienia z dachem tradycyjnym, czy też nowoczesnym.

Więcej na stronie https://www.gerardroofs.pl/pl/

Podobne artykuły:

Dodaj komentarz

Back to top