Strona główna » Jak mieć mocne paznokcie?

Jak mieć mocne paznokcie?

Jak mieć mocne paznokcie?Mocne, zdrowe paznokcie są marzeniem każdej kobiety. Na ich wygląd duży wpływa ma sposób pielęgnacji i właściwa dieta.

Nawyki, które szkodzą paznokciom

Przede wszystkim do skracania paznokci nie należy używać nożyczek ani cążek. Rozwarstwiają one płytkę paznokciową. Do opiłowywania paznokci nie powinno się używać metalowego pilniczka, który także rozwarstwi płytkę. Paznokciom szkodzą także zmywacze do lakieru z acetonem, długie moczenie w wodzie, detergenty i chemikalia oraz nakładanie żelowych paznokci albo tipsów.

Odżywianie od zewnątrz

Możemy pomóc swoim paznokciom próbując dostarczyć im składników odżywczych od zewnątrz. W sklepach kosmetycznych dostępne są odżywki z witaminami z grupy B, ceramidami, wapniem albo magnezem. Można także wypróbować domowe sposoby. W płytkę paznokciową można wcierać też specjalny olejek do paznokci z keratyną lub oliwę z oliwek. Na zdrowie paznokciom wyjdą także kąpiele w wodzie z rozpuszczoną żelatyną albo w oliwie z oliwek, olejku rycynowym i soku z cytryny – wszystkie składniki mieszamy w proporcjach 1:1:1. Dłoniom można też zafundować kąpiel w ciepłym kleiku przygotowanym z siemienia lnianego.

Odżywianie od wewnątrz

Słabym i kruchym paznokciom przyda się również dostarczenie składników odżywczych w postaci suplementów diety. Kapsułki czy tabletki do łykania to specjalne preparaty, które sprawdzą się, gdy przyczyną problemów z paznokciami są niedobory witamin i składników mineralnych spowodowane złą dietą. W suplementach tych znajdują się: żelazo, cynk, selen, krzem, witaminy A i E, wyciąg z pokrzywy i skrzypu. Są to suplementy, które jednocześnie poprawią wygląd skóry i kondycję włosów. W czasie kuracji trzeba też zacząć się zdrowo odżywiać. Do prawidłowego wzrostu paznokci niezbędne są składniki, które zawierają: chude mięso, tłuste ryby morskie, warzywa, orzechy i pestki dyni oraz słonecznika.

Dzięki witaminom i składnikom mineralnym można mieć naprawdę mocne paznokcie. Czasem trzeba je wspomóc dostarczając im tych składników łykając suplementy diety na włosy i paznokcie.

Podobne artykuły:

Dodaj komentarz

Back to top