Strona główna » SOS dla paznokci

SOS dla paznokci

SOS dla paznokciDo osłabienia się paznokci może dojść z wielu przyczyn. Przesuszona płytka to jedna z przyczyn rozdwajania się paznokci. Do ich osłabienia może też przyczynić się zła dieta. Ale przyczyną słabych i kruchych paznokci może być także dermatoza. Jak sobie poradzić z problemami?

Warto przede wszystkim spróbować ustalić, co może być przyczyną problemów – wtedy łatwiej nam będzie znaleźć skuteczny lek na łamiące się paznokcie. Za dobrą kondycje paznokci odpowiada keratyna, krzem, cynk i siarka. Do tego potrzebują one witaminy A, witamin z grupy B i kwasów omega-3. Warto więc przyjrzeć się, czy w codziennym jadłospisie nie brakuje razowego pieczywa, ryb morskich (szczególnie szprotek), płatków owsianych, warzyw, owoców i dobrego oleju roślinnego. Gdy okaże się, że w naszej diecie nie ma tych produktów to znak, że paznokcie potrzebują składników odżywczych.

Można je dostarczyć modyfikując swoją dietę, przy dużych niedoborach witamin i minerałów sama zmiana diety może okazać się jednak mało skuteczna. Paznokcie mogą potrzebować dodatkowego wsparcia w postaci suplementów diety. Wybór preparatów, które pomogą w odbudowaniu słabych paznokci jest obecnie bardzo duży. Ich składniki dobrane zostały tak, że dodatkowo wspomagają również kondycję włosów i skóry.

Łamiące się paznokcie mogą być nie tylko skutkiem złej diety, błędów w pielęgnacji czy kontaktu z chemicznymi środkami czystości i detergentami. Mogą one świadczyć także o problemach zdrowotnych. Łamliwe paznokcie to często pierwszy sygnał grzybicy czy atopowego zapalenia skóry. Problemy z paznokciami często występują także przy zaburzeniach hormonalnych, kłopotach z tarczycą czy anemii. Pamiętajmy więc, że suplementy diety na paznokcie można stosować tylko przez 2-3 miesiące. Gdy problem nie zniknie, należy zgłosić się do lekarza, aby wykluczyć problemy ze zdrowiem.

Kondycja paznokci zależy od wielu czynników. Przede wszystkim od tego czy w naszej codziennej diecie nie brakuje witamin i soli mineralnych. Suplementy na paznokcie pomogą na krótko, gdy nie zmodyfikujemy swojego sposobu odżywiania się.

Podobne artykuły:

Dodaj komentarz

Back to top