Strona główna » Duety kolorystyczne modne w 2017 roku

Duety kolorystyczne modne w 2017 roku

Duety kolorystyczne modne w 2017 rokuWłasne trendy wyznacza każdy producent farb. Jednak uznanym na całym świecie ekspertem od kolorów jest Instytut Pantone. To firma amerykańska, która stworzyła najbardziej słynny system identyfikacji barw i ich największy zbiór.

Eksperci Pantone na rok 2017 wybrali spokojne i ciepłe barwy: odcień świeżej i suszonej mięty, zgaszony róż, limonkowy i biel. Do łask wracają także: kolory ziemi, ciemny granat, mocny oliwkowy, szarości. Z tej palety barw stworzono bardzo udane barwne duety do naszych wnętrz.

Miętowo-różowy

To nie tylko modne, ale także bardzo udane połączenie. Duet ten ma wiele wdzięku. Dodatkowy plus: optycznie powiększa małe pomieszczenie. Różowy kolor doskonale komponuje się nie tylko z różem, ale także z brązem, złamanym beżem, kolorem kremowym.

Czerwony plus brązowy

Badania przeprowadzone przez psychologów dowodzą, że nasycone barwy wpływają na dobry nastrój i pobudzają nasz umysł. Pamiętajmy, że na odbiór koloru bardzo duży wpływ na faktura przedmiotów. Czerwone matowe meble będą bardziej stonowane niż błyszczące. Jeżeli obawiasz się mocnych barw (w zbyt dużej ilości mogą być męczące), zastosuj je tylko w dodatkach. Możesz ją jeszcze dodatkowo stonować mieszając z dodatkami w brązowym lub beżowym kolorze.

Zieleń i szarości

Kolor szary jest bardzo uniwersalny, a mimo to niedoceniany. We własnym towarzystwie doskonale sprawdzają się jego różne odcienie. Jest także dobrym tłem dla cytrynowej żółci, fioletowego, zielonego, czarnego, białego i błękitu. Szarości znakomicie ożywiają wzory i faktury.

O czym warto pamiętać?

Przede wszystkim o zasadzie, że moda przemija. Wybierając kolory do własnego domu kierujmy się więc przede wszystkim własnymi upodobaniami, a nie trendami. We wnętrzach minimalistycznych intensywne i nasycone barwy od razu rzucają się w oczy. Kontrastowe elementy wyposażenia wrażenie to jeszcze bardziej podkreślą. W pomieszczeniach, w których dominuje kolor szary należy zadbać o oświetlenie. Szarą barwę ożywi duża ilość lamp i punktów świetlnych.

Podobne artykuły:

Dodaj komentarz

Back to top