Strona główna » Podłogi korkowe – dla zdrowia i ekologii

Podłogi korkowe – dla zdrowia i ekologii

 

Coraz więcej ludzi chce, aby ich domy były nie tylko ładne, ale również stanowiły środowisko odpowiednie dla rozwoju, oraz sprzyjało zdrowiu. Jednym ze środków ku temu są z pewnością podłogi korkowe.

Korek dla zdrowia

Podłogi korkowe - dla zdrowia i ekologiiCoraz więcej czasu spędzamy w otoczeniu równych i twardych powierzchni. Wielu ludzi nie opuszcza nawet na chwilę miasta, aby pobyć na łonie natury. Wobec tego cierpią niestety nasze stawy i kręgosłupy. Stworzone są do zróżnicowanych powierzchni, wchodzenia pod górkę, a nawet wspinania się. Tymczasem współczesne chodzenie po betonie generuje wibracje i wstrząsy w stawach oraz w kręgosłupie, powodując ich ból, a w rezultacie nawet poważniejsze zwyrodnienia. Podłoga korkowa to jedno z nielicznych rozwiązań, które chociaż we własnym domu pozwala uniknąć takich problemów. Korek jest miękki i elastyczny przez co część wibracji generowanych przez chodzenie zostaje przez niego pochłonięta. Odciąża to kręgosłup i stawy, przynosząc im ogromną ulgę, a w rezultacie również lepsze samopoczucie.

Podłogi korkowe ekologicznie

Korek jest rozwiązaniem całkowicie ekologicznym. Nadaje się dla ludzi stawiających sobie za cel wybudowanie i urządzenie domu, jaki w najmniejszym stopniu nie będzie szkodził środowisku naturalnemu. Takich ludzi jest coraz więcej. Ale nawet przeciętny Kowalski szybko odczuje różnicę. Korek jest całkowicie naturalny i degradowany w środowisku. Nawet na etapie produkcji nie przynosi szkód – produkowany jest przez żywe drzewa – nie muszą one być ścinane, by go uzyskać. Nie trzeba żadnych specjalnych pozwoleń, ani nie ma potrzeby kłopotania firm z odpowiednimi uprawnieniami, by usunąć taką podłogę po okresie jej przydatności. Także gdy cały dom przestanie być już zamieszkały, ostatni właściciele nie pozostawią po sobie tak wielkiej góry śmieci, jak mogliby. Korek to naturalny izolator ciepła, zastępujący na przykład styropian, który może rozkładać się przez setki lat. Korek nie wymaga przeróbek, barwienia, malowania chemikaliami, aby uzyskać za jego pomocą różnorakie wzory i struktury.

Zobacz także: http://www.melagu.pl/podlogi-korkowe

 

Podobne artykuły:

Dodaj komentarz

Back to top