Strona główna » Pizza przez internet: dlaczego Polacy lubią pizzę z dostawą do domu?

Pizza przez internet: dlaczego Polacy lubią pizzę z dostawą do domu?

Pizza przez internet: dlaczego Polacy lubią pizzę z dostawą do domu?Pizzę można zrobić samodzielnie w domu, można ją zjeść w jednej z licznych pizzerii czy restauracji z włoską kuchnią, można kupić gotową i tylko upiec w piekarniku. Ale opcją, która wybierana jest wyjątkowo często jest zamawianie pizzy z dostawą. Dzisiaj to włoskie danie można zamówić nie tylko przez telefon, ale także drogą online.

Pizza to danie, które pochodzi z Neapolu. Jest to placek z mąki, wody i drożdży, na którym można położyć wszystko, co w danym momencie mamy pod ręką. Wierzch pizzy może więc być bardzo różny. Wersją, która wielu Polakom smakuje najbardziej jest pizza z pieczarkami i salami. Wystarczy jednak zamienić salami lub inną kiełbasę na tuńczyka, polski ser na mozzarellę, aby otrzymać pizzę o prawdziwie neapolitańskim charakterze. Typowa włoska pizza to cienkie ciasto, ta na grubym cieście nazywana jest pizzą amerykańską. Bardzo mało farszu składa się na pizzę Margherita. Na wierzchu placka ułożone są tylko pomidory, bazylia i mozzarella. To pizza w kolorach włoskiej flagi. Nazwę zawdzięcza królowej Włoch – Marghericie Sabaudzkiej. W 1889 roku przygotował ją jeden z neapolitańskich kucharzy, gdy królowa odwiedziła Neapol.

Margherita to pizza słynna na całym świecie. Jest znana i ceniona także w Polsce. Okazuje się jednak, że wcale nie jest najczęściej zamawianą przez Polaków pizzą na wynos. Miłośnicy pizzy, którzy korzystają z możliwości złożenia zamówienia przez internet o wiele częściej komponują wierzch pizzy dobierając własne składniki. Najczęściej na wierzchu pizzy w Polsce znajdują się pieczarki, salami i szynka. Oczywiście nie można na nim zabraknąć także sera, ale częściej jest to polski ser, a nie włoska mozzarella. Lubimy pizzę, jednak gusta kulinarne mamy trochę inne od Włochów.

Przybywa w naszym kraju pizzerii, w których można zamówić pizzę przez internet. Nie ma w tym nic dziwnego, jeśli weźmiemy pod uwagę to, że liczba spraw załatwianych online stale się powiększa. Dobre pizzerie i restauracje wychodzą po prostu naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów.

Podobne artykuły:

Dodaj komentarz

Back to top