Strona główna » Pizza: dlaczego ją lubimy?

Pizza: dlaczego ją lubimy?

Pizza: dlaczego ją lubimy?Pizza to danie pochodzące z południa Włoch. Jest to danie bardzo proste, złożone z drożdżowego placka, sosu, sera i dodatków. Pizza jest znana na całym świecie, lubią ją dzieci i osoby dorosłe. Jej historia jest bardzo długa, a placki obłożone czosnkiem, ziołami i polanymi oliwą jako pierwsi wymyślili starożytni Grecy, znacznie później zaczęli jeść je Włosi. To jednak ten kraj uważany jest za ojczyznę pizzy. Domowa pizza jest pyszna, ale mało jest osób, którym chce się przygotować. Prościej jest zjeść ją w pizzerii albo zamówić do domu.

Pizzę można dzisiaj zamawiać na dwa sposoby: przez telefon lub internet. Opcja druga zyskuje więcej zwolenników. Jest to bowiem bardzo proste i wygodne. Z uwagi na to, że sporo osób używa nowoczesnych telefonów komórkowych z dostępem do internetu, pizzę można zamówić z każdego miejsca. Najbardziej słynna włoska pizza – Margherita – została przygotowana ze składników, które układają się w kolory włoskiej flagi. Powstaje ona z pomidorów, sera mozzarella i listków świeżej bazylii. Składniki te nie uległy zmianie do dzisiaj.

Polska pizza trochę różni się od tej podawanej we Włoszech. To dlatego, że nasze kulinarne upodobania mocno się różnią. Najczęściej w Polsce zamawiana jest pizza na grubym cieście, chociaż nie brakuje także amatorów cienkiego ciasta. Lubimy także pizzę z innymi dodatkami, prym wiodą tutaj pieczarki i salami. Niekoniecznie też lubimy pizzę skropioną oliwą. Polacy lubią zamawiać pizzę do domu, jednak najwięcej pizzy sprzedaje się w Norwegii. W polskich pizzeriach wzorem tych włoskich ciasto na pizzę wyrabiane jest ręcznie. Mimo że dodatki niekoniecznie są typowo włoskie, to doprawia się ją bazylią i oregano. Lubimy także, gdy ser na pizzy mocno się ciągnie.

Pizzerie to najczęściej otwierane w Polsce lokale gastronomiczne. Aby przyciągnąć więcej klientów wprowadzają one usługę polegającą na tym, że pizzę można zamówić za pośrednictwem internetu. Danie trafia do klienta bardzo szybko, pizza jest gorąca i pachnąca ziołami.

Podobne artykuły:

Dodaj komentarz

Back to top