Strona główna » Pięknie odmieniona ściana

Pięknie odmieniona ściana

Pięknie odmieniona ścianaWystarczą ramki, skrawki tkanin lub tapet, szablon i puszka farby, aby w prosty i tani sposób stworzyć na ścianie oryginalną dekorację. Dzięki temu na urodzie zyska nie tylko ściana, ale całe pomieszczenie.

 

Naklej aplikacje

Możesz je zrobić z ozdobnych papierów do pakowania lub kawałków tapet, które zostały ci po remoncie. Wytnij nadrukowane na nich motywy (kwiaty, motyle, ptaki) i przyklej je do ściany klejem do tapet. Klej nakładaj cienką warstwą, aby nie wypłynął spod motywu. Możesz nakleić je nad niskim meblem, jedną lub dwie aplikacje możesz też nakleić szybkoschnącym klejem na nim.

Efektowne kasetony

Na ścianie nad kanapą przy pomocy taśmy malarskiej wyznacz dwa rzędy kwadratów. Szerokość kompozycji powinna być taka sama, jak szerokość mebla. Kup cztery odcienie farby (najlepiej sprawdzą się testery, bo są tanie) i pokryj nimi kwadraty. Kiedy farba wyschnie usuń taśmy. W ich miejsce przyklej styropianowe sztukaterie lub drewniane listwy. W kasetonach możesz umieścić obrazki w takich samych ramkach.

Kafelki z tapety

Rozwiązanie to jest niedrogie i szybkie. W kuchni najlepiej sprawdzi się tapeta winylowa. Jeśli ściana jest nierówna, wybierz tapetę na flizelinie: ukryje nierówności. Przed przyklejeni tapety oczyścić ścianę z kurzu i ewentualnie tłuste plamy. Klej rozprowadź szerokim pędzlem tylko na ścianie. Zabrudzoną tapetę winylową można łatwo umyć wodą z dodatkiem odrobiny detergentu.

Kompozycja z resztek tkanin

Szybko wykonasz oryginalną dekorację ściany z resztek tkanin napinając resztki tkanin na plastikowych lub drewnianych tamborkach do haftowania. Odrysuj na lewej stronie od tamborków koła, wytnij je z centymetrowym zapasem. Dzięki temu ich brzegi zawiniesz pod spód obręczy tamborka. Tamborki kupisz w stacjonarnej lub internetowej pasmanterii. Te plastikowe dostępne są w różnych kolorach. Możesz więc wybrać kolor, który najbardziej ci się podoba.

Niebanalne dekoracje ściany możesz zrobić tanio i w prosty sposób. Zyska nie tylko ściana, ale także całe pomieszczenie.

Podobne artykuły:

Dodaj komentarz

Back to top