Strona główna » Dach na lata

Dach na lata

Dach na lataBudowa domu to inwestycja, która wymaga zarówno czasu, jak i pieniędzy. Ostatnim etapem prac stricte budowlanych jest zazwyczaj wykonanie pokrycia dachowego. Na rynku znaleźć można wiele alternatywnych materiałów wykończeniowych, począwszy na klasycznej dachówce, poprzez lekką i efektowną blachodachówkę, a na blachach dachowych skończywszy.

Wybór konkretnego rozwiązania to przede wszystkim kwestia indywidualnego gustu, nierzadko także możliwości finansowych, warto jednak pamiętać, że solidnie wykonany dach z całą pewnością będzie służył przez długie lata, zapewniając mieszkańcom komfort użytkowania oraz szeroko rozumiane bezpieczeństwo w każdej sytuacji.

Lekkie i trwałe pokrycie dachowe

Wybierając odpowiednie pokrycie dachowe można efektownie wykończyć dom, zapewniając użytkownikom bezpieczeństwo w każdej sytuacji.

Wiele osób decyduje się na pokrycie dachu dachówką, wychodząc z założenia, że jest to optymalny materiał, zapewniający bezpieczeństwo i komfort użytkowania. Przyznać należy, że dachówka prezentuje się efektownie, a przy tym jest trwała i odporna na czynniki zewnętrzne. Niestety, tradycyjne modele, ze względu na wagę, mogą nadmiernie obciążać fundamenty.

Warto jednak wiedzieć, że istnieje alternatywne rozwiązanie, czyli lekkie dachówki, które zapewnią optymalną ochronę przed czynnikami zewnętrznymi przez długie lata, przy jednoczesnym ograniczeniu kosztów strukturalnych. Kwestia ta okazuje się szczególnie ważna w przypadku starszych budynków, posiadających starą i słabszą konstrukcję więźby dachowej, w której przypadku zastosowanie tradycyjnej dachówki może przynieść więcej szkody niż pożytku.

Wybierając lekkie, nowoczesne dachówki nie ma konieczności wzmacniania ani wymieniania więźby dachowej, co automatycznie przekłada się na koszty inwestycji. Przedmiotowe rozwiązanie sprawdza się także w przypadku nowych budynków.

Analizując tę kwestię warto podkreślić, że przedmiotowe dachówki są nawet siedem razy lżejsze od tradycyjnych rozwiązań cementowych lub ceramicznych, ich zaletą jest także odporność na ekstremalne zjawiska pogodowe – odpowiednio zamontowane mogą nawet przetrwać niewielkie trzęsienie ziemi.

Podobne artykuły:

Dodaj komentarz

Back to top