Niezwykły zapach w domu w Boże Narodzenie

Niezwykły zapach w domu w Boże Narodzenie

Niezwykły zapach w domu w Boże Narodzenie

Święta Bożego Narodzenia kojarzą się nam z rodzinną atmosferą, smacznymi potrawami oraz wyjątkowym aromatem, który powszechnie rozchodzi się w naszym domu. Co zrobić, aby w ten niezwykły czas towarzyszył nam naprawdę piękny zapach?

Choinka
Tym, co w święta pachnie w naszych domach jest oczywiście choinka. Zapach ściętego drzewka nieodłącznie kojarzy się ze świętami. Jeśli zależy nam na wyjątkowo mocnym aromacie igliwia, koniecznie trzeba zdecydować się na jodłę bądź sosnę. Świerk, który tak chętnie kupujemy nie roznosi już tak intensywnego zapachu. Pachnie również zdecydowanie krócej. Jeśli nie ubieramy żywej choinki, a mimo to chcielibyśmy cieszyć się zapachem lasu, można postawić na olejek zapachowy. Aby z niego skorzystać, wystarczy kominek zapachowy. Nalewamy do niego odrobinę wody i kilka kropli olejku zapachowego.

Pierniki i ciastka korzenne

To wypieki, które naprawdę pachną świętami. Dodatek korzennych przypraw i miodu sprawia, że w całym domu roznosi się wyjątkowy aromat. Wiele osób stwierdzi, że przecież ciast tych nie pieczemy w Wigilię czy samo Boże Narodzenie. Wystarczy jednak otworzyć puszkę z pierniczkami, aby poczuć zapach korzennych przypraw. Warto również napełnić przyprawami miseczki i rozstawić je w różnych miejscach domu. W sklepach dostępne są także świeczki o korzennym zapachu.

Owoce cytrusowe

Z Bożym Narodzeniem kojarzą się nam również owoce cytrusowe i ich zapach. Z pomarańczy i mandarynek w prosty sposób można przygotować aromatyczne ozdoby, które ułożyć można na świątecznym stole. Wystarczy ponakłuwać owoce goździkami. Na grzejniku można położyć z kolei kilka skórek z pomarańczy bądź mandarynek. Pod wpływem ciepła będzie uwalniał się z nich naprawdę przyjemny zapach.

Święta Bożego Narodzenia to czas niezwykły. To my sami tworzymy magię tych świąt, dbając o rozmaite detale. Bez wątpienia zaliczyć można do nich świąteczne aromaty rozchodzące się w domu. Przytoczone przykłady to jedynie niewielka część pomysłów na to, jak sprawić, aby w naszym domu pachniało świętami.

Podobne artykuły:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *