Strona główna » To musisz wiedzieć, zanim wybierzesz biuro rachunkowe

To musisz wiedzieć, zanim wybierzesz biuro rachunkowe

To musisz wiedzieć, zanim wybierzesz biuro rachunkoweZłożoność zagadnień podatkowych sprawia, że wielu przedsiębiorców zleca prowadzenie księgowości biurom rachunkowym. Okazuje się, że podobne rozwiązanie jest coraz to powszechniej stosowane. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ w znacznym stopniu ułatwia ono funkcjonowanie.

Pozwala przedsiębiorcom skupić się na rozwoju firmy. Za sprawą podobnych udogodnień możliwe staje się rozwiązanie wielu problemów. W związku z tym na rynku usług księgowych można obecnie zaobserwować bardzo silną konkurencje. Co zatem należałoby wziąć pod uwagę podczas wyboru biura rachunkowego?

Tradycyjna rozumiana księgowość

Tradycyjnie rozumiana rachunkowość, to sprowadza się do prowadzenia ewidencji dla celów podatkowych, np. podatkowej księgi przychodów i rozchodów oraz archiwizacji dokumentów finansowych. Należy dodać, że taka dokumentacja musi być składowana do chwili przedawnienia się zobowiązań wobec fiskusa. Jednak w praktyce wszelkie usługi biur rachunkowych bardzo często wykraczają poza obszar tradycyjnie pojmowanej rachunkowości. Należy również dodać, że sama presja konkurencji rynkowej sprawia, że w ofercie takich firm coraz częściej pojawiają się następujące pozycje jak: szeroki zakres doradztwa. Tak wiec ze strony firm rachunkowych możemy liczyć na pomoc w założeniu firmy, optymalizację kosztów, czy nawet wybór formy opodatkowania.

Postępowania podatkowe

Nie bez znaczenia jest również reprezentowanie przedsiębiorcy w toczących się postępowaniach podatkowych. Niemniej jednak po wcześniejszym uzyskaniu pełnomocnictwa procesowego staje się to w pełni możliwe. W tym miejscu należy również wspomnieć o możliwości korygowania błędów, które zostały popełnione przez inne biura lub samodzielnie rozliczającego się podatnika, narzędzia online do fakturowania i wglądu w operacje księgowe, weryfikacja i sporządzanie umów cywilnoprawnych, prowadzenie dokumentacji kadrowej, audyt dokumentacji firmowej. Przed wyborem biura rachunkowego, warto sprawdzić czy wybrana firma zapewnia usługi z powyższej listy.

Podobne artykuły:

Dodaj komentarz

Back to top