Strona główna » Grzejniki i wyposażenie łazienki

Grzejniki i wyposażenie łazienki

Pomimo wynalezienia nowszych i wydawałoby się lepszych sposobów ogrzewania domów, nadal tradycyjne grzejniki znajdują się w zdecydowanej większości. W porównaniu do ogrzewania ściennego czy podłogowego mają one wiele zalet, chociaż mogą faktycznie wyglądać trochę nie korzystnie w niektórych pomieszczeniach, a miejsce, które zajmują na przykład w łazience, może być dosyć ciężkie do zagospodarowania.

Grzejniki i wyposażenie łazienkiPrzy grzejniku wszak nie warto stawiać żadnych szafek czy montować półek. Raz że zasłaniając go zmniejsza się jego wydajność, a dwa że ciepło może uszkadzać przechowywane w łazience kosmetyki. W większych łazienkach nie ma to już tak ogromnego znaczenia.

grzejniki

Wadą takich grzejników może być to, że szybko stają się one siedliskiem kurzu, a nawet roztoczy, zwłaszcza w sezonie grzewczym kiedy na samych grzejnikach tworzyć mogą się idealne wręcz warunki dla tych pasożytów. To w jaki sposób grzejniki będą działać, jest już tematem raczej na oddzielny artykuł, wspomnieć można tylko o dosyć modnym ostatnio ogrzewaniu geotermalnym, oraz tak zwanych domach pasywnych, w których oszczędności na ogrzewaniu są bardzo wysokie. Przy urządzaniu łazienki stajemy także przed dosyć ważnym wyborem, a mianowicie czy wybrać kabinę prysznicową czy też wannę. Duże wanny mogą być nie tylko zwykłymi urządzeniami sanitarnymi, z których korzystamy w celu wykąpania się.

kabiny prysznicowe

Wanna może być miejscem odpoczynku czy też relaksu, ale to właśnie kabiny prysznicowe stają się coraz popularniejsze głownie ze względu na swoje praktyczne zalety. W kabinie prysznicowej umyć można się o wiele szybciej, a duża dwuosobowa kabina prysznicowa pozwala na znaczne zaoszczędzenie wody. Kabiny prysznicowe o wiele łatwiej jest także czyścić. Dotyczy to zarówno brodzika jak i drzwiczek, które występują w przypadku kabin prysznicowych. Kabiny prysznicowe są także zdecydowanie tańsze od wanny. Zaoszczędzone pieniądze można zainwestować w coś innego, na przykład w kominki, które stać mogą się znakomitą ozdobą w każdym pokoju czy też większym salonie.

Podobne artykuły:

Dodaj komentarz

Back to top