Strona główna » Trudna przestrzeń łazienki

Trudna przestrzeń łazienki

Trudna przestrzeń łazienkiŁazienka to bez wątpienia w całym procesie projektowania mieszkania, a następnie na etapie jej aranżowania i dekorowania – najtrudniejszy i najbardziej wymagający fragment całej inwestycji. Pierwsze ograniczenie, które spotyka prawie każdego człowieka decydującego się na kupno mieszkania, które nie jest prosto od dewelopera – to naturalnie przestrzeń.

Często w niektórych nowych projektach mieszkaniowych deweloperzy także przygotowują warianty mieszkań o niższym pułapie cenowym, gdzie łazienka także ma kilka metrów kwadratowych. W tak ograniczonej przestrzeni stworzenie wizualnego majstersztyku jest możliwe, ale przeważnie odbywa się kosztem pewnych aspektów funkcjonalnych. Tym czasem łazienka, jak mało które inne pomieszczenie w całym domu, powinno spełniać szereg praktycznych funkcji i mieć rozliczne zastosowania, przydatne w życiu każdego z domowników. Najlepsze części do baterii łazienkowych i inne elementy wyposażenia łazienki na nexterio.

 Łazienka singla

Oczywiście w przypadku urządzania łazienki dla singla czy osoby, która w większości samodzielnie korzystać będzie z całej infrastruktury łazienkowej – nie trzeba sięgać po takie rozwiązania, jak proponowane przez Nexterio dwuczęściowe umywalki. Oczywiście coś, co świetnie sprawdza się chociażby w życiu małżeńskim, nie w każdej łazience powinno się znaleźć – a tym bardziej nie ma dla dwukomorowych umywalek miejsca w niedużych pomieszczeniach w blokowiskach. Umywalka musi się jednak znaleźć w każdej łazience, a ponieważ producenci są w stanie z powodzeniem przygotować modele w wielu różnych wariantach rozmiarowych i z inną parametryzacją głębokości, szerokości czy długości danej misy – do każdego, nawet najbardziej wymagającego łazienkowego wnętrza, da się dopasować idealne elementy dekoracyjne.

Całkowity remont łazienki

Łazienki to miejsca, które wymagają kompleksowego podejścia i przeważnie wymiana samej wanny na nową, bez całościowego remontu, nie da najmniejszego efektu. Tak samo jak wstawienie nowej umywalki i toalety do łazienki, w której cały czas leżą te same, nieciekawe, modne trzydzieści lat temu kafelki – nie da oczekiwanego rezultatu, a może tylko wywołać jeszcze większe uczucie beznadziei poprzez dodatkowe zarysowanie całego absurdalnego kontrastu estetycznego w danej przestrzeni.

Podobne artykuły:

Dodaj komentarz

Back to top