Strona główna » Blachodachówki z posypką. Warto czy nie?

Blachodachówki z posypką. Warto czy nie?

Przy budowaniu domu musimy na pewnym etapie prac zdecydować jaka blachodachówka będzie najlepszym dla nas rozwiązaniem. Wielką popularnością cieszą się blachodachówki z posypką.

Czy słusznie?

Blachodachówka z posypką, to jedno z najbardziej popularnych pokryć dachowych. Od tradycyjnej blachodachówki różni się tym, że jest cięższa, trwalsza i bardziej odporna na działanie czynników zewnętrznych. Bardzo dobrze prezentuje się też na dachu. Niektórzy producenci tych pokryć stworzyli tak wierną imitację, np. gontów drewnianych lub dachówki, że nie jesteśmy w stanie rozpoznać z daleka, że na dachu leży blachodachówka.

Do produkcji tego typu blachodachówek stosuję się blachę stalową, ocynkowaną termicznie i chronioną z obu stron dwoma warstwami, czyli epoksydową i akrylową. Dzięki temu znacznie podnosi się trwałość samego materiału, a pokrycie dachu staję się dużo bardziej wytrzymałe na wszelkie uszkodzenia mechaniczne. Co więcej, zewnętrzną warstwę, pokrywa się naturalnym granulatem kamiennym i zabezpiecza warstwą lakieru akrylowego. Ten nie tylko chroni sam dach przez zgubnym działaniem promieniu UV, ale też na przykład tłumi wszelkie odgłosy, które powoduje choćby opad deszczu.

Tego typu blachodachówki mogą być stosowane do każdego typu dachów

I tych w nowych budynkach, a także, jeśli chodzi o nieruchomości remontowane. Sam montaż blachodachówki z posypką nie różni się niczym od montażu tradycyjnych blachodachówek i tym samym jest stosunkowo prosty. Możemy też wybrać wersje kolorystyczną tak, aby pokrycie dachu harmonizowało z otoczeniem i samym wyglądem naszego domu. Producenci najczęściej oferują nam blachodachówki z posypką w kolorze czerwonym, brązowym, zielonym, czarnym czy też szarym. Wadą tego typu rozwiązania jest niestety wyższa cena. Jakość wymaga tu u nas zainwestowania większych środków finansowych. Należy jednak zastanowić się, czy ta inwestycja na dłuższą metę nie byłaby dla nas jednak bardzo korzystna, z racji trwałości i funkcjonalności tego rozwiązania.

Podobne artykuły:

Dodaj komentarz

Back to top