Lokale gastronomiczne w Gdańsku – porady dla turystów

Lokale gastronomiczne w Gdańsku – porady dla turystów

Gdańsk to piękne miasto w Polsce, które każdego roku chętnie odwiedza wielu turystów. Oczywiście, chodzi tu nie tylko o Polaków – chociaż to właśnie ludzie z różnych części Polski najczęściej pragną odwiedzić to miasto. Jest jednakże bardzo chętnie zwiedzane także przez przyjezdnych z innych krajów – z innych państw nadbałtyckich, a nawet z bardzo daleka, bo na przykład z USA. W związku z tym Gdańsk jest miastem turystycznym, czerpiącym z turystyki wielkie korzyści – zwłaszcza w samym sezonie urlopowym, ponieważ to wówczas jest tam najwięcej odwiedzających. Skoro zaś mamy do czynienia z wieloma turystami, to także i z lokalami gastronomicznymi. Oto kilka porad dla turystów, dotyczących jedzenia w tym wspaniałym, polskim mieście!

Gdańsk – kilka słów o mieście

Gdańsk to miasto na prawach powiatu, leżące w północnej Polsce, w województwie pomorskim. Jego lokalizacja jest naprawdę dogodna, ponieważ położony jest nad Morzem Bałtyckim, u ujścia Motławy do Wisły nad Zatoką Gdańską. To miasto portowe, stolica województwa pomorskiego, jak również centrum nauki, kultury oraz gospodarki.

Gdańsk – gdzie jeść i co?

W Gdańsku znaleźć można wiele różnych lokali gastronomicznych, które z pewnością podbiją serca każdego turysty. Jeśli Bałtyk, to i oczywiście świeże ryby – jednak kto zechce je kupować, musi też liczyć się z wysoką ceną. Zresztą, spacerując gdańskimi uliczkami czasem o wiele rozsądniej jest zatrzymać się w przydrożnych lokalach, gdzie można zjeść coś szybko i smacznie. Świetnym pomysłem jest na przykład pizza, którą serwuje się w licznych miejscach i która zawsze będzie każdemu smakować. Z keczupem, z oliwą, z różnymi dodatkami do wyboru – każdy może zamówić to, co mu odpowiada. Ceny zaś w wielkich pizzeriach są takie jak gdzie indziej – nie trzeba więc zastanawiać się czy przypadkiem nie przepłacimy. To ważne, ponieważ zapewne wiele pieniędzy będziemy chcieli wydać raczej na pamiątki, albo na wejścia do różnych atrakcji zlokalizowanych w tym mieście naprawdę bardzo licznie. Jeśli kogoś interesuje pizza, Gdańsk oferuje szeroki wybór firm które ją serwują!

Podobne artykuły:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *