Strona główna » Okna Gdynia: PCV czy drewno?

Okna Gdynia: PCV czy drewno?

Na trójmiejskim rynku meblarsko – wykończeniowym funkcjonuje wiele firm, oferujących okna pod wymiar. Do wyboru mamy dwa rodzaje materiałów wykonania: drewno i PCV. Oba cieszą się równą popularnością wśród klientów, choć wyróżniają je nieco inne cechy.


Okna Gdynia: PCV czy drewno?Podstawową zaletą okien PCV jest wysoka odporność, trwałość i szczelność. Okna tego typu są niepalne, dostępne w wielu kształtach i kolorach, nie muszą być dodatkowo malowane i konserwowane w celu ochrony przed czynnikami zewnętrznymi. Standardowym rozwiązaniem są obecnie okna 5-komorowe, dostępne w szerokiej gamie barw i modeli. Do niedawna największą popularnością cieszyły się białe, choć obecnie chętnie wybierane są również kolory imitujące drewno, a także niestandardowe kształty i odcienie, dopasowane do elewacji budynku. W przypadku okien PCV należy jednak pamiętać, że zmontowanych modeli nie można pomalować czy naprawić ze względu na trwale zgrzane elementy. Za ich wadę można uznać również dużą rozszerzalność termiczną, co może prowadzić do pękania ram lub szyb w bardzo niskich/wysokich temperaturach.

Okna drewniane są minimalnie mniej szczelnie od tych z PCV, co jednak działa na ich korzyść – nie pękają pod wpływem skrajnej temperatury. Drewno jest również dobrym materiałem izolacyjnym. Okna z tego materiału są niezwykle trwałe – potrafią wytrzymać nawet kilkadziesiąt lat, choć należy pamiętać o ich konserwacji (co kilka lat należy je pomalować, zwłaszcza od strony nasłonecznionej). W drewnianych oknach bez trudu naprawimy każdą usterkę, zaś dzięki szerokiemu asortymentowi wybarwień i modeli dopasujemy je do każdego domu czy mieszkania. Dużą zaletą jest tu również estetyka: drewniane okna podkreślają wrażenie ciepła i naturalności, pełniąc funkcję dekoracyjną. Zanim zdecydujemy się na konkretny model, warto sprawdzić, czy materiał oferowany przez producenta jest dobrze wysuszony – w zbyt mokrym drewnie powstają szpary, które znacznie obniżają szczelność. Dlatego też warto wybrać jedną ze sprawdzonych wiodących firm na rynku (wpisując w wyszukiwarce hasło „okna Gdynia”, bez trudu znajdziemy opinie na temat producentów w okolicach Trójmiasta) lub zadbać o specjalistyczną konsultację.

Podobne artykuły:

Dodaj komentarz

Back to top