Strona główna » Nowoczesne meblościanki w aranżacji wnętrza

Nowoczesne meblościanki w aranżacji wnętrza

Nowoczesne meblościanki w aranżacji wnętrzaMeblościanka kojarzy się nam najczęściej z czasami PRL-u i stylem wyposażenia mieszkań w latach ’70 – ’80. Wyobrażamy ją sobie jako masywny, długi regał z ciemnego drewna, zajmujący większą część pomieszczenia. Tymczasem meblościanki wykonywane przez współczesnych producentów zupełnie zaprzeczają temu wyobrażeniu. Są przede wszystkim subtelniejsze, wyróżniają się oryginalnym, nowoczesnym stylem i oferują wiele praktycznych rozwiązań, zapewniających wysoki komfort użytkowania.

Nowoczesne meblościanki produkowane są najczęściej z płyt imitujących fakturę drewna. Często są one połączone z innymi materiałami: szkłem, aluminium, metalem, płytami wiórowymi dostępnymi w wielu wybarwieniach, a także litym drewnem. Dzięki różnorodności stylów i kolorów mogą być wykorzystane w rozmaitych aranżacjach. W ofercie poszczególnych firm znajdziemy również modele z oryginalnymi zdobieniami czy ciekawym połączeniem kilku odcieni. Poza zróżnicowaną kolorystyką meblościanki charakteryzują się także szerokimi możliwościami konfiguracji, dzięki którym bez trudu dopasujemy je do każdego wnętrza. Często są to meble modułowe, składające się z kilku części o różnych wymiarach: otwartych lub zamkniętych wnęk, szafek czy szuflad. Jednym z najciekawszych i najnowocześniejszych rozwiązań jest meblościanka montowana na panelu ściennym, który umożliwia szybkie przesuwanie jej elementów.

Dzięki funkcji łączenia poszczególnych części meblościanka daje szerokie możliwości aranżacyjne – segmenty możemy ustawić wedle swoich upodobań w zależności od potrzeb i miejsca, jakim dysponujemy w danym pomieszczeniu. Ustawienie mebla pod ścianą nie jest tu jedynym rozwiązaniem: w przypadku dużych wnętrz ciekawym pomysłem może być ulokowanie meblościanki w centrum pokoju i rozdzielenie go na dwa mniejsze pomieszczenia o różnym przeznaczeniu (np. salon połączony z częścią sypialną czy sypialnia z garderobą). Niezależnie od miejsca zmieścimy w niej wszelkie drobiazgi i przedmioty codziennego użytku. Dzięki różnorodności modeli i wielu opcjom konfiguracji bez trudu znajdziemy model, który spełni nasze oczekiwania, urozmaici aranżację i wpasuje się w styl wnętrza.

 Po więcej informacji o meblościankach polecamy zajrzeć na meble-lux.pl.

Podobne artykuły:

Dodaj komentarz

Back to top