Strona główna » Częste przypadłości kobiet

Częste przypadłości kobiet

Częste przypadłości kobietIntymne infekcje bardzo często dokuczają kobietom, gdy ich organizm jest osłabiony. Zdarzają się w okresie jesienno-zimowym, gdy dojdzie do wychłodzenia organizmu. Najczęściej choruje pęcherz moczowy i przydatki. Jak leczy się infekcje intymne?

Zapalenie pęcherza

Pierwszy symptom to częstsze niż zwykle odwiedzania toalety. Potem pojawia się ból w dole brzucha, a w trakcie oddawania moczu pojawia się pieczenie i kłucie. Zapalenie pęcherza wiele kobiet próbuje leczyć samodzielnie dostępnymi bez recepty mieszankami ziołowymi. Łagodzą one dolegliwości, ale nie są w stanie zniszczyć wszystkich bakterii. Gdy pozostaną one w drogach moczowych, infekcja powróci. Dlatego już przy pierwszych objawach zapalenia pęcherza, warto wybrać się do lekarza. Gdy infekcja przebiega bez gorączki, wystarczy przyjmować zapisane przez lekarza leki przeciwzapalne. Gdy jednak towarzyszy jej gorączka, konieczny jest antybiotyk. Kuracja trawa pięć dni, ale nie można przerywać jej wcześniej. Trzeba też dużo pić, warto leczenie wspomóc preparatami zawierającymi żurawinę. Można pić także sok żurawinowy.

Przeziębione przydatki

Objawem infekcji jest pulsujący ból w dole brzucha. Mogą też pojawić się upławy żółtawego koloru i stan podgorączkowy. Takie objawy to sygnał, że jak najszybciej trzeba odwiedzić ginekologa. Leczenie polega na przyjmowaniu antybiotyku, często także przepisywane są dodatkowo leki o działaniu przeciwzapalnym. Kurację zaleconą przez lekarza warto wspomóc domowymi sposobami. Warto robić ciepłe kompresy i pić ziołowe herbatki. Terapia trwa najkrócej siedem dni. W jej trakcie koniecznie trzeba przyjmować probiotyki. Do wyboru są dopochwowe lub doustne. Dzięki probiotykom zostanie odbudowana naturalna flora bakteryjna w pochwie. Chroni t przed grzybicą. Antybiotykoterapii nie można przerywać wcześniej, powinna trwać tyle, ile zalecił lekarz. Niedoleczona infekcja może powrócić. Nieleczony lub niedoleczony stan zapalny przydatków, może być przyczyną zrostów. W konsekwencji mogą pojawić się problemy z zajściem w ciążę.

Podobne artykuły:

Dodaj komentarz

Back to top