Strona główna » Ubezpieczenie w trakcie wyjazdu do innego kraju

Ubezpieczenie w trakcie wyjazdu do innego kraju

Ubezpieczenie w trakcie wyjazdu do innego krajuZ roku na rok Polacy chętniej wyjeżdżają za granice swoimi samochodami. Okazuje się, że na takie podróże decydujemy się miedzy innymi z tego względu, że nie ma już kontroli na granicach. Tym samym podróżowanie po Europie staje się łatwiejsze, dostajemy coraz więcej możliwości, by wygodnie podróżować. Jednak do takiego wyjazdu trzeba się będzie przygotować od strony technicznej dbając o to w jakim stanie jest auto a także pod kątem formalnym. Między innymi właśnie dlatego powinno się pomyśleć o tym, by zadbać również o ubezpieczenie na taki wyjazd.

W tym miejscu w grę wchodzi takie pojęcie jak OC zielona karta. Obecnie wyjeżdżając za granicę trzeba się do takiego wyjazdu przygotować mając specjalne ubezpieczenie, które pozwoli nam mieć ochronę na wypadek, gdy doprowadzi się do uszkodzenia samochodu innego uczestnika ruchu. Na tym polu sytuacja wygląda już nieco lepiej odkąd Polska należy do UE. To bowiem sprawia, że obecnie podróżować można po wszystkich tych krajach posiadając wyłącznie własne ubezpieczenie OC, nie będzie trzeba myśleć już o OC zielona karta.

W Europie są jednak takie kraje, które do UE nie nalezą i nie obowiązują ich wspólne traktaty, do których dołączyła np. Szwajcaria czy Norwegia. Niewątpliwie na uwagę zasługują tutaj kraje Bałkańskie, gdzie wielu naszych rodaków wyjeżdża autem a jednocześnie nie należą one do UE. W takiej sytuacji będzie trzeba udać się do firmy ubezpieczeniowej, w której posiada się OC, by uzyskać zieloną kartę, dzięki której będzie można bez obaw podróżować samochodem po innych krajach. W tym zakresie rynek wygląda obecnie świetnie, ponieważ w większości przypadków nie trzeba się obawiać o dodatkowe koszty. Większość ubezpieczycieli obecnie wyda nam OC zielona karta bez żadnych dodatkowych kosztów, więc dla klienta będzie to komfortowa sytuacja. Ostatecznie jak wygląda sytuacja w przypadku naszej polisy warto będzie się zapoznać z tym jakie warunki oferuje nasz ubezpieczyciel, by zapoznać się z tym, czy zielona karta będzie nas dodatkowo kosztować. Szczegóły OC zielona karta w Gothaer znajdziesz na stronie https://www.gothaer.pl/pl-dla-ciebie-produkt/58319/66535/ubezpieczenie-oc-zielona-karta/

Podobne artykuły:

Dodaj komentarz

Back to top