Archiwa tagu: powierzchnie biurowe

Tanie biuro

tanie biuroPodanie adresu siedziby firmy jest obowiązkowe podczas jej rejestracji w Krajowym Rejestrze Sądowym. W praktyce więc oznacza to, że potrzebne jest odpowiednie miejsce na biuro firmowe. Jeśli jest to większa firma lub też taka firma która obsługiwać będzie klientów także w biurze, to wskazane jest aby było to biuro odpowiednio reprezentatywne. Jeśli w początkowej fazie działalności firmy priorytetem staje się zaoszczędzenie na wynajmowanych przez siebie powierzchniach biurowych to możliwe jest zorganizowanie biura w swoim własnym domu czy w tym podobnej lokalizacji.

W żadnym razie nie jest to bynajmniej jednak lokalizacja nazbyt reprezentatywna przynajmniej w zdecydowanej większości przypadków. Innym pomysłem może być skorzystanie z funkcjonujących w wielu miastach inkubatorów przedsiębiorczości. W każdym razie jest to raczej rozwiązanie raczej tymczasowe, bowiem zwykle w takich instytucjach wyjmować można powierzchnie biurowe tylko w pierwszym okresie działalności firmy, na ogół przez pierwszy rok. Jest to wynajem na dosyć mocno preferencyjnych warunkach, jeśli chodzi o kwestie finansowe, ale wygodny jest także dostęp do specjalistów, z których usług, zwłaszcza w zakresie doradztwa przedsiębiorcy zawsze mogą korzystać Innym sposobem na to aby nieco taniej wynajmować powierzchnie biurowe jest wybór nieco mniej atrakcyjnej lokalizacji, przykładem może być lokalizacja siedziby firmy w mniejszym mieście, co nie zawsze jest jednakże rozwiązaniem najkorzystniejszym. Wiele zależy tutaj od tego w jaki sposób firma funkcjonuje oraz na jaką konkretnie działalność się nastawia.

W większych miastach zawsze do wyboru są biurowce o niższym standardzie, wraz z rozwojem firmy można pokusić się o wynajem biurowców znajdujących się w zdecydowanie bardziej atrakcyjnej lokalizacji. Firmy, które mają większe możliwości finansowe mogą także próbować wybudować swój własny biurowiec, co także powodować może znaczące obniżenie kosztów związanych z wynajmem powierzchni biurowych, na taką inwestycję jednak ze zrozumiałych względów pozwolić mogą sobie tylko niektóre firmy.

Wynajem powierzchni biurowych

wynajem powierzchni biurowychKażdy kto chociaż raz w życiu poszukiwał mieszkania czy pokoju do wynajęcia na pewno doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak trudne może być to zadanie. O wiele trudnej jest natomiast w przypadku gdy poszukuje się powierzchni biurowych do wynajęcia. Wtedy oczywiście należy przewidzieć wiele różnego rodzaju utrudnień związanych z późniejszą organizacją przestrzeni biurowej. Sporo zależy także od tego w jaki sposób zagospodarowane powinno być biuro. Najważniejsze jest aby w biurowcu znajdowało się sporo powierzchni przeszklonych, znacznie ułatwia to zagospodarowanie powierzchni biurowej.

W nowoczesnych biurowcach bardzo często wiec z tego powodu praktycznie całe ściany wykonywane są ze szkła, odpowiednio projektuje się także okna, które najczęściej jednak pozostają zamknięte bowiem w nowoczesnym biurowcu jak najbardziej standardem powinna być oczywiście klimatyzacja. Dobra organizacja powierzchni biurowej w tym zakresie pozwala najemcom wynająć dokładnie taką ilość powierzchni biurowych, jaka jest mu potrzebna. Warto także zwrócić uwagę w jaki sposób skonstruowany jest budynek. Wskazane jest aby elementy konstrukcyjne takie jak klatki schodowe czy też szyby windowe znajdowały się w centralnej części budynku, gdzie i tak nie dochodzi zwykle światło słoneczne, także tam znajdować powinny się pomieszczenia socjalne, które w budynkach wysokiej klasy są zwykle od razu w pełni wyposażone co znacznie ułatwia aranżację biura.

Dobrze jest jeśli wszelkie ściany działowe są usunięte, dzięki czemu to wynajmujący może zgodnie z własnymi upodobaniami zagospodarować całą dostępną dla niego przestrzeń biurową. Kolejną ważną kwestą jest także dostęp do parkingu strzeżonego, zwykle im większą powierzchnię się wynajmuje tym więcej miejsc parkingowych przysługuje danej firmie, przeliczniki są tutaj bardzo zróżnicowane, im lepszej klasy budynek tym więcej miejsc parkingowych na parkingu strzeżonych przypadać powinno na metraż wynajmowanej powierzchni biurowej, poza tym dostępny powinien być jeszcze tak zwany parking ogólny.

Wybór szafki RTV

Organizacja powierzchni biurowej

organizacja powierzchni biurowychJednym z najważniejszych wymogów w nowoczesnych biurowcach jest jak najlepsza organizacja dostępnej w biurowcu powierzchni biurowej. W praktyce oznacza to, że biurowiec powinien być w odpowiedni sposób zaprojektowany, aby spełniał wszystkie możliwe wymagania najemców. Optymalne wykorzystanie dostępnej powierzchni biurowej jest niezmiernie trudne w tych budynkach, które są przystosowywane do roli biurowców. Dotyczy to na przykład kamienic, które często adaptowane są do roli biurowców, jednak ich konstrukcja nie zawsze stwarza możliwości do odpowiedniej organizacji wynajmowanej przestrzeni biurowej.

Na co zatem najemca powinien zwrócić uwagę ? Po pierwsze na ściany działowe. W idealnie zaprojektowanych biurowcach ścian takich, w przypadku powierzchni biurowych jest maksymalnie niewiele, tworzony jest tak zwana open space, jednakże bardzo rzadko w ten sposób zorganizowane są późniejsze stanowiska pracy, chodzi tutaj bardziej o to aby to najemca który powierzchnie biurową wynajmuje mógł sam zorganizować sobie przestrzeń biurową  w sposób dla siebie jak najbardziej optymalny. Duża liczba ścian działowych może utrudniać zorganizowanie sobie w optymalny sposób dostępnej powierzchni biurowej, co jest dla wynajmujących przecież wcale nie takim małym utrudnieniem. W tym samym kontekście powinno się zauważyć iż znajdujące się w budynku słupki, które podtrzymują konstrukcje mogą także stwarzać pewne problemy związane z aranżacją dostępnej przestrzeni biurowej.

Jest to w wielu przypadkach dosyć poważny problem związany z organizacja powierzchni biurowej, kolejną ważną kwestią jest oczywiście oświetlenie powierzchni biurowych, nie bez powodu w biurowcach najwyższej klasy stosowane są w maksymalnie dużych ilościach powierzchnie przeszklone. Znacznie ułatwia to późniejszą organizacje stanowisk pracy. Bardzo trudne do zagospodarowania mogą być natomiast te powierzchnie biurowe, gdzie nie ma okien, najczęściej takie pomieszczenia przeznaczone są na pomieszczenia socjalne, ale ich większa ilość powoduje najczęściej, że są one mało użyteczne dla najemców.