Archiwa tagu: nowoczesne biurowce

Nowoczesne biurowce

nowoczesne biurowceBardzo pomocna przy wyborze biurowca może być jego odpowiednia klasyfikacja, w zależności jeszcze od tego czego poszukujemy z myślą o wynajmie biurowca dla siebie. Do najwyższego standardu biurowców zakwalifikujemy oczywiście biurowce klasy A. Jednym z wymogów, obowiązujących w zasadzie nie tylko dla biurowców zaliczanych do tej, jak by nie było najwyższej klasy biurowców, zakwalifikujemy oczywiście to, w którym roku budynek został oddany do użytku. W przypadku najwyższej klasy biurowców swego rodzaju minimum jest to, aby budynek był oddany do użytkowania przynajmniej po 1989 roku, wtedy jak wiadomo wprowadzono także inne przepisy budowlane, zupełnie inaczej klasyfikowane były same biurowce.

Niezależnie też od jakości wykonania jednym z kryteriów które spełniać muszą najwyższej klasy biurowce jest oczywiście kryterium dotyczące ich odpowiedniej lokalizacji. Chodzi rzecz jasna o możliwość odpowiedniego dojazdu do budynku, oraz o tak zwaną najlepszą możliwą lokalizację w danym regionie, pod uwagę brane są także połączenia komunikacyjne, oraz oczywiście to czy na terenie przynależącym do biurowca dostępne są miejsca na parkingu strzeżonym. Jest to także ważną kwestią. Jeśli chodzi o możliwość przystosowania wnętrza biur do swoich potrzeb to najwyższej klasy biurowce powinny oczywiście spełniać ściśle określone oczekiwania. Przyjmuje się, że powinna istnieć w tym przypadku możliwość w zasadzie dowolnego dostosowania wnętrza do swoich potrzeb.

W przeciwnym razie biurowiec nie może być zakwalifikowany jako biurowiec najwyższej klasy. Kolejną istotną kwestią, mającą także wpływ na dostosowanie wnętrza jest także to jak rozwiązana została kwestia okablowania w budynku. W najwyższej klasy biurowcach zapewnia się trzy niezależnie od siebie okablowania, w tym także takie, które dotyczyć będą sieci komputerowych. Umożliwia to szybko reorganizację sieci i przystosowanie jej do aktualnych potrzeb co daje najemcom możliwość swobodnego przygotowywania stanowisk pracy dla poszczególnych pracowników.