Archiwa tagu: dekoracja ścian

Ozdoby na ścianę – udekoruj swój pokój

dekoracja ścian - świetny pomysł na ożywienie przestrzeniCoraz częściej urządzanie mieszkania to nie tylko kwestia doboru odpowiedniej kolorystyki czy też wyboru mebli. W wielu przypadkach to także decyzja na temat tego w jaki sposób można było by przyozdobić swoje ściany nadając w ten sposób wnętrzu niepowtarzalny charakter. Tego typu aranżacje są coraz częściej spotykane, a pomysłów na to czym zapełnić dużą przestrzeń jest zdecydowanie coraz więcej. Jednym z najstarszych sposobów przyozdabiania ścian jest stosowanie różnego rodzaju gobelinów i tym podobnych elementów. Nadają one obecnie wnętrzom dosyć oryginalnego wyglądu, ale nie każdemu taka właśnie oryginalność może przypaść do gustu.

Niekiedy zadecydowanie lepiej jest postawić na klasyczne rozwiązania, a mianowicie obrazy. Obrazy stosowane są zarówno w domach jak i często też w gabinetach czy biurach, aczkolwiek w przypadku mieszkania mamy zdecydowanie większą dowolność jeśli chodzi o obrazy na ścianę. Dobrym pomysłem może być na przykład zawieszenie na ścianie na przykład portretu. Nie zawsze musi być to pomysł najlepszy, ale bardzo często jest to doskonała alternatywa dla nudnych reprodukcji znanych dzieł malarskich, które to reprodukcje spotkać można praktycznie wszędzie. Można się co prawda w przypadku portretów zastanawiać czy lepsze są fotografie czy obrazy na ścianę ale w porównaniu tym na ogół lepiej wypadają jednak właśnie obrazy.

Nowoczesne półki również mogą pełnić funkcję dekoracyjną

Nowoczesne półki również mogą pełnić funkcję dekoracyjną

W wolnym czasie zawsze można też wybrać się do galerii lub nawet na lokalny rynek i pomyśleć o tym czy nie da się znaleźć odpowiednich obrazów które by się nam spodobały. Często to w przypadku takiej właśnie sztuki można znaleźć coś ciekawego i oryginalnego. Ważne mogą być też pomysły na wprowadzenie dobrej energii do wnętrza. Cel ten można osiągnąć stosując różne dodatki czy też elementy dekoracyjne.

Dużą role odgrywać mogą tutaj też odpowiednio dobrane kwiaty doniczkowe, które znacząco wpływać mogą na postrzeganie danego wnętrza. Nie należy jednak przesadzać w żadnym razie z ilością kwiatów doniczkowych w swoim własnym domu, zwłaszcza jeśli mają być umieszczone na ścianach. Zdecydowanie lepiej też w takim przypadku sprawdzaj się kwiaty żywe, aniżeli sztuczne. Należy jednak zadbać o nie w odpowiedni sposób i podlewać je regularnie.