Strona główna » Zabawki przeznaczone dla kota

Zabawki przeznaczone dla kota

Zabawki przeznaczone dla kota

Przygotowując wyprawkę dla nowego lokatora naszego domu, którym ma być kot, nie wolno nam zapominać o zabawkach, które powinny koniecznie znaleźć się w każdym domu, w którym mieszka kot.


Koty podobnie jak psy uwielbiają się bawić, robią to jednak w nieco inny sposób. W przypadku tych zwierząt zabawa jest przedłużeniem ich instynktów łowieckich. Krótko mówiąc kot, bawiąc się po prostu, wypełnia przykazania dane mu od natury, a mianowicie poluje.

Wybierając zabawkę dla kota, musimy wziąć pod uwagę ten fakt i dostosować ją do oczekiwań naszego zwierzęcia

Na rynku nie brak produktów, które idealnie nadają się na obiekt do polowań, a najpopularniejsze są oczywiście pluszowe lub plastikowe myszy. Ten rodzaj zabawki przeznaczony jest dla tych kotów, które przejawiają skłonności do skradania się i podchodzenia ofiary. Kot będzie przez dłuższy czas czaił się wokół myszy, aby ostatecznie rzucić się na zabawkę i zacząć ją atakować łapami. W niektórych przypadkach, myszy takie wyposażone są w specjalną dziurkę, w której możemy schować jakiś smakołyk, który jeśli mysz jest wystarczająco długo podrzucana i podgryzana, wypada ku zadowoleniu naszego łowczego.

Innym rodzajem zabawki jest wędka dla kota

To najczęściej długi kij, na którego końcu na linie znajduję się coś, co przypominać ma kotu inne zwierzę czy też małego ptaszka. Wędka dla kota może być podwieszona pod sufit, tak aby kot został zmuszony do znalezienia drogi do naszego „ptaszka”. Proces ten musi być odpowiednio trudny dla zwierzaka, ale nie może być niemożliwy do wykonania. Za pomocą wędki możemy też samemu bawić się z kotem. Wbrew obiegowym opiniom aktywność tego typu jest bardzo wskazana i pozwala nawiązać głębsze relacje z kotem. Zwierzęta te potrzebują bowiem towarzystwa, a nawet bliskości człowieka. Jeśli zostaną pozbawione możliwości wspólnej aktywności, zaczną być agresywne, a ich zachowanie będzie mocno problematyczne w kontekście naszej codziennej aktywności. Mogą wchodzić w miejsca, które uznają za terytorium człowieka, a nawet starać się z nami rywalizować.

Podobne artykuły:

Dodaj komentarz

Back to top