Strona główna » Wycena obrazów online – wygodna i bezpieczna

Wycena obrazów online – wygodna i bezpieczna

Wycena obrazów online – wygodna i bezpieczna

Kto posiada w domu jakieś pamiątki rodzinne, w postaci obrazów czy rzeźb, których wartości nie potrafi samodzielnie ocenić, a które były uznawane w rodzinie za cenne, powinien zgłosić się do profesjonalnej firmy, by dokonać ich wyceny. Czasem otrzymujemy jakiś spadek, dostajemy od kogoś jakąś wartościową rzecz, albo też mamy w domu coś, czego wartości nie umiemy samodzielnie podać – i kiedy przychodzi moment, gdy potrzeba nam pieniędzy, zastanawiamy się czy czegoś nie sprzedać, ale nie wiemy ile dostaniemy, to chwila by poradzić się specjalisty.

Kiedyś wiązało się to z całą procedurą i wieloma problemami – trzeba było na przykład postarać się o przewiezienie dzieła w bezpieczny sposób, albo opłacić przyjazd profesjonalisty do danego domu czy mieszkania. W tej chwili – dzięki temu, że istnieje internet – wycena obrazów jest bardzo prosta i szybka! Wystarczy skontaktować się z jakąś profesjonalną firmą i dostarczyć wszystkie dane przez internet – wstępna wycena może zostać przeprowadzona właśnie w ten sposób!

Niezbędne spotkanie z ekspertem

Oczywiście, taka wycena nigdy nie będzie w 100% dokładna. Jest to wycena wstępna, która – jeśli chcemy ją pogłębić, albo też chcemy wystawić jakiś obraz czy rzeźbę na aukcji, więc musimy mieć dokładne informacje – powinna być później jeszcze pogłębiona poprzez osobiste spotkanie rzeczoznawcy z dziełem. W ten sposób będzie on mógł przyjrzeć się szczegółom, które nie były dostępne w przekazie online. Wstępna wycena pozwala jednak oszacować wartość rzeczy, jeśli danej osobie zależało tylko na poznaniu jej wartości – a nie od razu na sprzedaży. Dzięki temu wiadomo, czy w ogóle jest sens zastanawiać się nad wystawianiem dzieła na aukcji, czy też może lepiej pozostawić go we własnych zbiorach.

Istotne szczegóły

Jakie informacje należy przekazać, by mogła zostać dokonana profesjonalna wycena obrazów online? To wszystkie dane, jakie właściciel posiada na temat dzieła – również o sposobie w jaki wszedł w jego posiadanie i o tym, jakie dokumenty na jego temat posiada. Jeśli je ma, warto je skopiować i także wysłać do specjalisty. Poleca się również wysłać fotografie, żeby rzeczoznawca zobaczył dzieło.

Sprwadź także: https://desa.pl/pl/pages/19/oceny

Podobne artykuły:

Dodaj komentarz

Back to top