Strona główna » Wybieramy dobrą cukiernię

Wybieramy dobrą cukiernię

Pączki, które są sprzedawane w cenie 80 gr za sztukę nie mogą być dobre. W wielu miejscach znacznie więcej kosztują same surowce. Prawdziwy, dobry pączek powinien kosztować około 3 zł. Internauci na forach wymieniają się informacjami: czy pączki supermarketowe warto jeść, czy jednak nie. Zdania są podzielone, choć przeważają raczej zwolennicy tych z cukierni.

Supermarketowe najczęściej określane są jako nijakie w smaku. Byle nie poszedł na dno. Problem tylko w tym, po czym poznać, który jest rzeczywiście dobry, a który lepiej omijać szerokim łukiem. Nierzadko można po cenie, bo po samym miejscu sprzedaży już niekoniecznie. Ale jeśli do wyboru jest cukiernia i cukiernia, żadna renomowana i z kolejką przed drzwiami?

Pyszne pączki

Klient nie ma możliwości, żeby od razu odróżnić, który pączek jest dobry, a który nie. Zwłaszcza, jeżeli ktoś zjada je rzadko. Na pewno trzeba pamiętać, że nie powinien być idealnie okrągły, tylko raczej lekko spłaszczony. Poza tym, dobrze, żeby miał jaśniejszą obwódkę na środku. Ponadto sama obwódka świadczy o tym, że ciasto ma właściwą konsystencję, że dodano do niego odpowiednią ilość jajek itp. Źle przygotowane i wyrobione ciasto spowoduje, że pączek pójdzie na dno gara i wtedy obwódki na pewno nie będzie. Pączków też nie przygotowuje się migiem: wrzucić, wymieszać i za chwilę do tłuszczu.

Produkcja pączków

Wybieramy dobrą cukiernięCały proces powinien jednak zająć przynajmniej trzy godziny, wtedy ciastko jest odpowiednio dopieszczone. Róża i śliwka to zdecydowanie najczęściej spotykany wkład do pączków. Co do wykończenia również nie ma jednego restrykcyjnie przestrzeganego przepisu. Są dobre pączki polane lukrem i posypane cukrem pudrem. Z naklejonymi na wierzchu kawałkami skórki pomarańczowej i bez. No i nadzienie – element bodaj najważniejszy, niekiedy decydujący o ostatecznej opinii. Wygląda na to, że klasyczna, „szlachetna” wersja to pączek z nadzieniem różanym lub z powidłami śliwkowymi. Wszystkie pozostałe wypełnienia to już wariacje: marmolada wieloowocowa, truskawkowa, ajerkoniak, czekolada, budyń i mnóstwo innych wynalazków. Cukiernie oferują również torty na zamówienie.

Podobne artykuły:

Dodaj komentarz

Back to top