Jak wybierać farbę antykorozyjną?

Jak wybierać farbę antykorozyjną?

Malowanie powierzchni metalowych jest zawsze trudniejsze, niż ma to miejsce w przypadku innych materiałów. Metal jest twardy i pod wpływem czynników chemicznych ulega zniszczeniu. Dlatego do malowania tego typu powierzchni musi zostać użyta farba antykorozyjna do metalu. W innym przypadku metal straci swoje parametry.

Farba antykorozyjna do metalu chroni go przed pojawieniem się rdzy i korozji

Farby tego typu dostępne są w niezwykle bogatej gamie kolorystycznej, dzięki czemu możemy dopasować barwę metalu do otoczenia, czy też naszych indywidualnych gustów.

Jedne z popularniejszych farb antykorozyjnych, to farby akrylowe

W ich składzie znajdują się wysokojakościowe żywice akrylowe. Dzięki temu tego typu farby są niezwykle trwałe i bardzo odporne na warunki atmosferyczne, również promieniowanie UV. Na powierzchnie stalowe, żeliwne czy ocynkowane można też stosować farby chlorokauczukowe. Ich olbrzymią zaletą jest to, że nie przepuszczają pary wodnej i są odporne na jej działanie. Nie niszczy ich też kwas oraz zasady. Najczęściej maluje się nimi ogrodzenia i balustrady, a więc miejsca i powierzchnie, które narażone są na działanie warunków atmosferycznych oraz kwasów. Czasami farby tego typu wykorzystywane są także do malowania podłoży betonowych oraz tynków cementowo – wapiennych. Czasami stosowane do malowania metalu są także farby alkidowe. Nadają się do zastosowania na każdy rodzaj metalu i tworzą bardzo odporną powłokę. Są podobnie jak inne farby antykorozyjne, odporne na działanie wody oraz zmiennych warunków atmosferycznych. Niekiedy możemy też spotkać farby poliuretanowe antykorozyjne. Te doskonale zabezpieczają metal przed rdzą nawet w tych środowiskach, gdzie jest on bardzo zagrożony działaniem korozji. Chodzi tu o warunki wysokiego zanieczyszczenia i wilgoci. Dodatkowo farby te są też odporne na działanie smarów, olejów, a także alkoholu. Dlatego bardzo chętnie wykorzystuje się je choćby w warsztatach samochodowych i tego typu podobnych placówkach. Często też maluje się nimi elementy rurociągów oraz instalacji energetycznych.

Zobacz też: https://nobiles.pl/produkty/metal/nobiles-stalochron/

Podobne artykuły:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *