Strona główna » Wrastające paznokcie – skóra stóp

Wrastające paznokcie – skóra stóp

Pewnie większość osób miała w życiu taką sytuację, w której płytka paznokci zaczyna wrastać w skórę, powoduje uszkodzenie jej struktury i tym samym pojawia się wrażliwość na dotyk. Jeśli pojawia się taki problem to można mówić o wrastającym paznokciu. Taka przypadłość wiąże się z tym, że paznokieć rośnie na boki albo zakrzywia się i podwaja się jego płytka. Obok tego problemu pojawia się także zaczerwienienie oraz ból w trakcie chodzenia, co sprawia, że normalne funkcjonowanie jest utrudnione. Jeśli taką sytuację będzie się ignorować to może dojść do coraz większego bólu a dalej do stanu zapalnego w obrębie stopy. Warto więc zwracać uwagę na ten problem i decydować się na konsultacje ze specjalistami.

Problem wrastającego paznokcia

Wrastające paznokcie to problem powstający w momencie, gdy twarda płytka paznokcia uszkadza miękką tkankę skóry. Organizm zacznie traktować taki wrastający paznokieć jako intruza i zacznie się bronić. Dlatego pojawia się ból, zaczerwienieni i wrażliwość na dotyk, a dalej także stan zapalny. Złe leczenie może prowadzić do infekcji bakteryjnych, a wtedy konsekwencje mogą być poważniejsze. Jeśli więc pojawia się problem wrastającego albo wkręcającego się paznokcia warto udać się do podologa od razu jak pojawia się ból albo dyskomfort. Szczególnie jeśli będzie się on utrzymywał. Objawy takie zazwyczaj są sygnałem, że problem jest poważny i później może nawet utrudniać chodzenie.

Jak długo trwa leczenie?

Czas leczenia wrastającego paznokcia będzie uzależniony od tego jak bardzo rozwinięte jest to schorzenie. W niektórych przypadkach może być to nawet kilka miesięcy. Przy zastosowaniu klamer należy czas uzależnić od tego kiedy zaczęte było leczenie, jaki był stan zaawansowania problemu. Przeważnie jest jednak tak, że wystarczy kilka powtórzonych regularnie zabiegów i problem mija. Również w przypadku zastosowania leczenia metodą Arkady czas uzależniony jest od przypadku i tego jak zdeformowana będzie płytka paznokcia. Niekiedy po wykonaniu leczenia konieczne będą również wizyty kontrolne.

Podobne artykuły:

Dodaj komentarz

Back to top