Strona główna » Wnęka i lustro, czyli maksymalizowanie użyteczności przestrzeni

Wnęka i lustro, czyli maksymalizowanie użyteczności przestrzeni

Wnęka i lustro, czyli maksymalizowanie użyteczności przestrzeniPrzestrzeni w naszych domach i mieszkaniach nigdy nie jest za dużo. Jest to dobro w pełni ograniczone, bo jeśli zabraknie nam w domu krzeseł, możemy je spokojnie dokupić i będzie na czym siedzieć, ale jeśli zabraknie nam przestrzeni, jesteśmy w kropce.

Wszystkie sposoby na jej powiększenie związane są z gigantycznymi wydatkami i wielkimi problemami. Znacznie lepszy, a w zasadzie jedynym sposobem zdobywania dodatkowego miejsca jest mądrzejsze wykorzystywanie tej przestrzeni, którą już posiadamy. Jednym z najlepszych sposobów na osiągnięcie tego jest wykorzystywanie szaf wnękowych, które dodatkowo posiadają w swojej konstrukcji lustro.

Szafy wnękowe

Zalety szaf wnękowych są ogólnie dobrze znane. Można dzięki nim uzyskać pojemność w przeliczeniu na metr kwadratowy objętości szafy nieporównywalnie większą, niż jest to chociażby nawet tylko teoretycznie możliwe z szafami wolnostojącymi. Można tutaj jednak pójść o krok dalej i w szafie wnękowej zastosować także lustro. Klasycznym rozwiązaniem jest wstawienie lustra w obręb jednych z przesuwanych drzwi, a wyjściem nowoczesnym jest zastąpienie jednych z drzwi w całości przez lustro. Druga z tych opcji jest znacznie droższa, ale jej praktyczne efekty są znakomite, ponieważ cały segment ściany staje się odbijającym obrazy lustrem znakomicie powiększając całe pomieszczenie optycznie, sprawiając wrażenie większej ilości światła i co najważniejsze w tej całej konstrukcji, takie podejście pozwala na zrezygnowanie z jakichkolwiek dodatkowych luster czy z garderoby w sypialni. Wszystko zmieszczone zostaje w miejscu, które w przeciwnym razie nie byłoby tak naprawdę wykorzystywane w ogóle.

Zobacz również: http://florimeble.pl/174-szafy-z-lustrem

Zastosowanie lustra

Podsumowując całą kwestię szaf wnękowych z lustrem, trzeba podkreślać, że zastosowanie lustra w drzwiach szafy jest rozwiązaniem korzystnym z wielu powodów. Najważniejsze jest to, że w maksymalny możliwy sposób wykorzystujemy przestrzeń, a do tego poprawiamy jej jakość, ponieważ lustra posiadają znakomite właściwości estetyczne dla całego pomieszczenia i niebanalnie je rozświetlają.

Podobne artykuły:

Dodaj komentarz

Back to top