Strona główna » Urządzamy pokój malucha, czyli meble w roli głównej

Urządzamy pokój malucha, czyli meble w roli głównej

Urządzamy pokój malucha, czyli meble w roli głównejFunkcjonalne i przytulne urządzenie mieszkania, na co składa się sposób aranżacji każdego wnętrza, to podstawa do tego, by czas w nim spędzany należał do przyjemnych.

Szczególnie ważne jest urządzenie pokoju dziecka – to w nim spędza ono najwięcej czasu: śpiąc, ucząc się, bawiąc i odpoczywając. Trzeba więc zadbać o to, by był on nie tylko funkcjonalny, ale przede wszystkim dopasowany pod względem stylu do gustu młodego człowieka. W końcu jego pokój to jego azyl – niech więc czuje się w nim jak najlepiej, mając przy tym zapewniony prawidłowy rozwój.

Meble – najważniejszy element wyposażenia pokoju

Bez wątpienia fundamentem wyposażenia każdego lokum są meble. To właśnie one nadają stylu – akcesoria stanowią tylko jego uzupełnienie. Meble dziecięce powinny być przede wszystkim wykonane z tworzyw solidnych i jednocześnie bezpiecznych dla malucha – trzeba pamiętać o tym, że dziecięce organizmy są delikatniejsze, a pociechy lubią uczyć się świata organoleptycznie. Meble dziecięce muszą być przede wszystkim stabilne, a wszelkie ich elementy połączone muszą być w sposób bezpieczny i uniemożliwiający wypadek. Dzieci rosną szybko i wydaje się, że skoro konieczność wymiany mebli nastąpi prędzej niż później, nie warto w nie inwestować.

Porządne meble

Jest to jednak zły tok myślenia – zawsze warto kupować rzeczy porządne, które posłużą przez lata. W każdej chwili bowiem, za pomocą prostych zabiegów, można nadać im drugie życie, zmieniając ich wygląd na bardziej adekwatny do wieku młodego człowieka, a bezpieczeństwo jest bezcenne. Przymierzając się do wymiany mebli w pokoju dziecka, lub urządzaniu go po raz pierwszy, nie wybieraj tych ze sklepów. Zdecydowanie większy wybór, a przy tym o wiele lepszą jakość znajdziesz w sklepach specjalizujących się w produkcji mebli dla dzieci – na przykład na www.elies.pl. To miejsce, w którym dzieci i młodzież stanowią najważniejszych klientów – cały asortyment jest więc dopasowany do ich gustów i potrzeb. Nie musisz więc wybierać tego, co spośród asortymentu zwykłego sklepu „mogłoby być” – oferta sklepu to szeroki wybór, z którego zadowoleni będą wszyscy, przez długie lata.

Podobne artykuły:

Dodaj komentarz

Back to top