Strona główna » Trzy rady dla kobiet, których problemem jest PMS

Trzy rady dla kobiet, których problemem jest PMS

Choć PMS jest wyjątkowo nieprzyjemnym doświadczeniem, nie oznacza to wcale, że zmagające się z nim kobiety są pozostawione samym sobie. Przeciwnie, dziś coraz więcej mówi się o tym, że mogą one sobie pomóc. Co więcej, mogą także nieść pomoc swoim znajomym, które także zmagają się z tym problemem.

Rozmowa

Może się wydawać, że rozmowa nie jest dokładnie tym, czego oczekują kobiety zmagające się z zespołem napięcia przedmiesiączkowego, okazuje się jednak, że unikanie jej jest poważnym błędem. Konieczność mówienia o tym problemie wynika przede wszystkim z tego, że przez lata niewiele osób podchodziło do niego z należytą powagą. Owszem, wspominano o nim raz na jakiś czas, zwykle jednak w prześmiewczym kontekście. I choć może to szokować, wiele kobiet do dziś jest przekonanych, że powinno się wstydzić wahań nastroju i dolegliwości bólowych pojawiających się na kilka dni przed spodziewaną miesiączką. Często rozmowa i zrozumienie, że PMS nie jest żadnym objawem kobiecej słabości, jest znakomitym wstępem do dalszych działań.

Wizyta u ginekologa

Niestety, nadal musimy potwierdzać, że żyjemy w kraju, w którym wizyty u ginekologa dziesiątkom kobiet nie jawią się wcale jako coś naturalnego. Nawet panie, które chodzą do tego lekarza regularnie, robią to bez entuzjazmu. A przecież PMS bardzo często jest konsekwencją zmian hormonalnych, w tym zwłaszcza z poziomem progesteronu, estrogenu i prolaktyny w drugiej fazie cyklu menstruacyjnego. Nikt lepiej niż lekarz nie oceni tego, czy wspomniane zmiany nie powinny być postrzegane jako sygnał alarmowy, który sugeruje, że z organizmem dzieje się coś naprawdę niemożliwe.

Leki bez recepty

Czasem nie trzeba nawet stosować terapii hormonalnej, zmiany w gospodarce organizmu można bowiem regulować w bardziej naturalny sposób. Z pomocą przychodzi choćby Castagnus – sprawdzony lek bazujący na naturalnych składnikach, który sprawia, że wskaźniki najważniejszych hormonów po owulacji utrzymują się na poziomie, który niweluje objawy PMS. Oczywiście, dla własnego spokoju warto skonsultować wybór leku z ginekologiem. Więcej o leku skutecznym zwalczaniu PMS dowiesz się na stronie www.castagnus.pl

Podobne artykuły:

Dodaj komentarz

Back to top