Archiwa tagu: stylowe dodatki do domu

Ozdoby na ścianę – udekoruj swój pokój

dekoracja ścian - świetny pomysł na ożywienie przestrzeniCoraz częściej urządzanie mieszkania to nie tylko kwestia doboru odpowiedniej kolorystyki czy też wyboru mebli. W wielu przypadkach to także decyzja na temat tego w jaki sposób można było by przyozdobić swoje ściany nadając w ten sposób wnętrzu niepowtarzalny charakter. Tego typu aranżacje są coraz częściej spotykane, a pomysłów na to czym zapełnić dużą przestrzeń jest zdecydowanie coraz więcej. Jednym z najstarszych sposobów przyozdabiania ścian jest stosowanie różnego rodzaju gobelinów i tym podobnych elementów. Nadają one obecnie wnętrzom dosyć oryginalnego wyglądu, ale nie każdemu taka właśnie oryginalność może przypaść do gustu.

Niekiedy zadecydowanie lepiej jest postawić na klasyczne rozwiązania, a mianowicie obrazy. Obrazy stosowane są zarówno w domach jak i często też w gabinetach czy biurach, aczkolwiek w przypadku mieszkania mamy zdecydowanie większą dowolność jeśli chodzi o obrazy na ścianę. Dobrym pomysłem może być na przykład zawieszenie na ścianie na przykład portretu. Nie zawsze musi być to pomysł najlepszy, ale bardzo często jest to doskonała alternatywa dla nudnych reprodukcji znanych dzieł malarskich, które to reprodukcje spotkać można praktycznie wszędzie. Można się co prawda w przypadku portretów zastanawiać czy lepsze są fotografie czy obrazy na ścianę ale w porównaniu tym na ogół lepiej wypadają jednak właśnie obrazy.

Nowoczesne półki również mogą pełnić funkcję dekoracyjną

Nowoczesne półki również mogą pełnić funkcję dekoracyjną

W wolnym czasie zawsze można też wybrać się do galerii lub nawet na lokalny rynek i pomyśleć o tym czy nie da się znaleźć odpowiednich obrazów które by się nam spodobały. Często to w przypadku takiej właśnie sztuki można znaleźć coś ciekawego i oryginalnego. Ważne mogą być też pomysły na wprowadzenie dobrej energii do wnętrza. Cel ten można osiągnąć stosując różne dodatki czy też elementy dekoracyjne.

Dużą role odgrywać mogą tutaj też odpowiednio dobrane kwiaty doniczkowe, które znacząco wpływać mogą na postrzeganie danego wnętrza. Nie należy jednak przesadzać w żadnym razie z ilością kwiatów doniczkowych w swoim własnym domu, zwłaszcza jeśli mają być umieszczone na ścianach. Zdecydowanie lepiej też w takim przypadku sprawdzaj się kwiaty żywe, aniżeli sztuczne. Należy jednak zadbać o nie w odpowiedni sposób i podlewać je regularnie.

Jak urządzić salon w nowoczesnym stylu

pokój dzienny - nowoczesny stylBorykając się z problemem urządzenia nowego salonu na samym początku należy podjąć decyzję odnośnie stylu pomieszczenia. Przeważnie są dwie możliwości, czyli modernistyczna wizja wnętrza zawierająca wiele futurystycznych elementów. Drugą możliwością jest stworzenie klasycznego, stylowego pokoju, który byłby zapewne połączeniem stylowych mebli, kominka oraz z pewnością jakiegoś telewizora, który wspaniale kontrastowałby staromodne wnętrze. Jak urządzić salon najlepiej wiedzą osoby, które będą go na co dzień używały i spędzały tam swój czas. Musi być on więc dopasowany do ich gustów oraz zachcianek. Zwolennicy nowoczesnych oraz nietuzinkowych rozwiązań z pewnością chcieliby ujrzeć fototapety na swoich ścianach.

Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które mnóstwo podróżują i przywożą ze swoich wycieczek wspaniałe zdjęcia zawierające piękne widoki. Fotografia wykonana odpowiednim aparatem, który ma wysoką rozdzielczość może być idealną tapetą na całą ścianę. Coraz więcej firm zajmuje się wytwarzaniem takich fototapet i żadnym problemem nie jest zamówienie ich w Internecie. Należy jednak pamiętać, iż wybrane zdjęcie musi pasować do wnętrza oraz nie powinno odstawać pod względem kolorystycznym od reszty pomieszczenia. Osoby, które jednak nie zdecydują się na takie rozwiązanie powinny czymś zapełnić pustą przestrzeń na ścianach.

Tutaj doskonale spisują się obrazy na płótnie, które można zakupić od młodych i zdolnych artystów. Wizja świata obecnych malarzy jest bardzo fascynująca i warto zaopatrzyć się w kilka malowideł, które z pewnością wprowadzą nutkę tajemniczości do wnętrza domu. Dekoratorzy wnętrz bardzo często polecają takiego typu stylowe dodatki do domu. Nie muszą być to oczywiście obrazu, równie dobrze w salonie można zawiesić inne ozdoby, które wypełnią przestrzeń. Niezłym pomysłem jest również wstawienie do wnętrza kwiatów oraz rzeźb.

Wszystko to jednak należy czynić z pewnym wyczuciem, tak aby cała przestrzeń nie została zajęta i wciąż pozostało sporo miejsca, gdyż salon zawsze kojarzy się z przestronnością. Muszą się tam zmieścić jeszcze meble, które są niezbędne. Wygodny zestaw wypoczynkowy oraz kilka innych mebli to niezbędne minimum, które zazwyczaj wystarcza.