Archiwa tagu: obrazy na płótnie

Jak urządzić salon w nowoczesnym stylu

pokój dzienny - nowoczesny stylBorykając się z problemem urządzenia nowego salonu na samym początku należy podjąć decyzję odnośnie stylu pomieszczenia. Przeważnie są dwie możliwości, czyli modernistyczna wizja wnętrza zawierająca wiele futurystycznych elementów. Drugą możliwością jest stworzenie klasycznego, stylowego pokoju, który byłby zapewne połączeniem stylowych mebli, kominka oraz z pewnością jakiegoś telewizora, który wspaniale kontrastowałby staromodne wnętrze. Jak urządzić salon najlepiej wiedzą osoby, które będą go na co dzień używały i spędzały tam swój czas. Musi być on więc dopasowany do ich gustów oraz zachcianek. Zwolennicy nowoczesnych oraz nietuzinkowych rozwiązań z pewnością chcieliby ujrzeć fototapety na swoich ścianach.

Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które mnóstwo podróżują i przywożą ze swoich wycieczek wspaniałe zdjęcia zawierające piękne widoki. Fotografia wykonana odpowiednim aparatem, który ma wysoką rozdzielczość może być idealną tapetą na całą ścianę. Coraz więcej firm zajmuje się wytwarzaniem takich fototapet i żadnym problemem nie jest zamówienie ich w Internecie. Należy jednak pamiętać, iż wybrane zdjęcie musi pasować do wnętrza oraz nie powinno odstawać pod względem kolorystycznym od reszty pomieszczenia. Osoby, które jednak nie zdecydują się na takie rozwiązanie powinny czymś zapełnić pustą przestrzeń na ścianach.

Tutaj doskonale spisują się obrazy na płótnie, które można zakupić od młodych i zdolnych artystów. Wizja świata obecnych malarzy jest bardzo fascynująca i warto zaopatrzyć się w kilka malowideł, które z pewnością wprowadzą nutkę tajemniczości do wnętrza domu. Dekoratorzy wnętrz bardzo często polecają takiego typu stylowe dodatki do domu. Nie muszą być to oczywiście obrazu, równie dobrze w salonie można zawiesić inne ozdoby, które wypełnią przestrzeń. Niezłym pomysłem jest również wstawienie do wnętrza kwiatów oraz rzeźb.

Wszystko to jednak należy czynić z pewnym wyczuciem, tak aby cała przestrzeń nie została zajęta i wciąż pozostało sporo miejsca, gdyż salon zawsze kojarzy się z przestronnością. Muszą się tam zmieścić jeszcze meble, które są niezbędne. Wygodny zestaw wypoczynkowy oraz kilka innych mebli to niezbędne minimum, które zazwyczaj wystarcza.