Archiwa tagu: biurowce

Szafa wnękowa jako praktyczny sposób zagospodarowania przestrzeni w swoim domu

Klasyfikacja biurowców

klasyfikacja biurowcówW Polsce obowiązuje dosyć precyzyjna klasyfikacja biurowców, można dokładnie sprawdzić co konkretnie powinien mieć i jak powinien być wykończony konkretny biurowiec aby można było go zakwalifikować do określonej klasy. Od tego w której dokładnie klasie klasyfikacji znajdować będzie się biurowiec uzależnione jest oczywiście to jak wysokie będą ceny wynajmu dla poszczególnych najemców.

Jedynym problemem może być w tym przypadku to, że niema tak naprawdę przepisów które w jasny i klarowny sposób wyznaczać mogą standardy odnośnie określonych biurowców, ani też instytucji która zajmowała by się kontrolą tego czy dane biurowce faktycznie spełniają wszystkie standardy, można powiedzieć, że w sporym stopniu problem ten weryfikuje rynek, ale nie do końca jest to w tym wypadku dobre narzędzie, bowiem często pojawiają się pewne podwyższenia odnośnie oceny nieruchomości, de facto przecież oceny te wystawiają sobie sami developerzy, którzy później powierzchnie biurowe wynajmują więc w praktyce jak się okazuje klasa biurowca uzależniona jest tak naprawdę od tego, jak wygląda dany rynek. W dużych miastach, w szczególności w stolicy biurowce faktycznie spełniają wszystkie stawiane przed nimi wymagania, dotyczy to w szczególności biurowców najwyższej klasy, czyli tych, które zaliczane są do klasy A.

W mniejszych miastach biurowce które klasyfikuje się do klasy A nie zawsze do końca spełniają wszystkie wymagania, które dotyczą tego rodzaju budynków. Oczywiście dosyć istotna jest kwestia tego, aby budynek znajdował się w odpowiedniej lokalizacji. W większych aglomeracjach ten warunek jest już zdecydowanie trudniejszy do spełnienia. Przed zdecydowaniem się na wynajem określonych powierzchni biurowych należy więc sprawdzić czy budynek faktycznie spełnia wszystkie wymagania, dotyczące klasyfikacji biurowca, która deklaruje właściciel, może to stworzyć pole do negocjacji cen wynajmu powierzchni biurowej w tego rodzaju biurowcu. Kolejną ważną kwestią jest to w jaki sposób biurowiec został zaplanowany, co pozwala na odpowiednie wykorzystanie dostępnej powierzchni biurowej.