Strona główna » Substancje niezbędne do regeneracji paznokci

Substancje niezbędne do regeneracji paznokci

Substancje niezbędne do regeneracji paznokciBardzo często nasze paznokcie wołają SOS: rozdwajają się, łamią się lub kruszą. Jakie są tego przyczyny? Czy można przywrócić im ładny wygląd?

Częstą przyczyną problemów z paznokciami jest dermatoza zużycia. To choroba wywołana przez czynniki zewnętrzne: kontakt z podrażniającymi detergentami i środkami czystości używanymi do sprzątania i zmywania. Dlatego też w trosce o paznokcie prace domowe należy wykonywać w ochronnych rękawicach. Często problemy pojawiają się także na skutek błędów popełnianych przy wykonywaniu manikiuru. Do osłabienia paznokci może przyczynić się także źle skomponowana dieta. O ile w przypadku błędów przy wykonywaniu manikiuru czy problemów wynikających z kontaktu z wodą i detergentami pomóc mogą specjalne, dostępne w sklepach kosmetycznych odżywki, o tyle w przypadku źle skomponowanej diety pomóc może nie tylko jej zmiana diety, ale także tabletki z witaminami i minerałami.

Do regeneracji paznokci niezbędne są przede wszystkim witaminy. Dlatego też w tabletkach na paznokcie należy szukać witaminy A, E i witamin z grupy B. W wielu preparatach na paznokcie w składzie wymieniana jest biotyna. Inna nazwa tej substancji to witamina B7. W tabletkach tych można znaleźć również krzem oraz ekstrakty z roślin. Najskuteczniej na odbudowanie paznokci wpływają wyciągi ze skrzypu polnego i pokrzywy. Zdecydowana większość tych tabletek to środki, które jednocześnie wpływają na kondycję włosów. Wszystkie tabletki dostępne są w aptekach bez recepty. Niektóre z nich wystarczy zażywać tylko raz dziennie.

Warto pamiętać, że słaba kondycja paznokci czasem sygnalizuje problemy zdrowotne. Dlatego też, gdy mimo stosowania odżywek i tabletek ich wygląd nie ulega poprawie, warto wybrać się do lekarza. Może to być dermatolog.

Na przywrócenie dobrej kondycji paznokci potrzeba trochę czasu. Trzeba też nauczyć się wykonywania prac domowych w ochronnych rękawiczkach i prawidłowego wykonywania manikiuru. Nie można także zapomnieć o dobrze ułożonej diecie, która dostarczy niezbędnych witamin i minerałów.

Podobne artykuły:

Dodaj komentarz

Back to top