Jaki stelaż wybrać do łóżka?

Jaki stelaż wybrać do łóżka?

Chcąc się dobrze wysypiać i zawsze być wypoczętym przede wszystkim należy dobrać odpowiednio dobry materac do swojego łóżka, jednak by było ono w 100% komfortowe należy również zakupić do niego najlepszy możliwy stelaż.

Nic nam nie da nawet najlepszy materac, jeżeli nie będzie on wentylowany, dlatego tak wielu ekspertów odradza położenie go bezpośrednio na ziemi. Dodatkowo takie położenie może przyczynić się do jego zniekształcenia. Jak więc dokonać słusznego wyboru?

łóżka tapicerowane

Jaki stelaż wybrać do łóżka?Wszystkie typy materaców, które posiadają zdolność dopasowania się do kształtu naszego ciała powinny być ułożone na stelażu sprężynującym, ponieważ leżąc na materacu nie tylko naciskamy na materac, ale również na łóżko, które przejmuje na siebie część naszej masy. Odpowiednia reakcja stelażu na nacisk związany z masą naszego ciała jest bardzo istotna, dzięki czemu materac lepiej dopasowuje się do kształtu naszego ciała. Zamawiając więc łóżka na wymiar warto zadbać o to, by były wykonane z drewna jednocześnie twardego i elastycznego. Chcąc zapewnić sobie odrobinę luksusu w sypialni można pokusić się o łóżka na zamówienie, które dają możliwość regulacji poszczególnych płaszczyzn. Najpopularniejszy model tego typu oferuje regulację w pięciu strefach, a to pozwala na idealne dopasowanie stelażu do naszej ulubionej pozycji.

łóżka z pojemnikiem

Tego typu modele są doskonałe dla osób, które mają problemy z krążeniem, więc powinny mieć nogi oraz głowę nieco wyżej. Możliwość ustawienie wysokości na poziomie głowy jest przydatne dla osób lubiących czytać w łóżku. Jednocześnie trzeba pamiętać, że przy zakupie łóżka z możliwością regulacji poszczególnych stref trzeba dobrać odpowiedni materac, który będzie równie elastyczny, gdyż większość oferowanych na rynku nie jest aż tak gibkich. Jeżeli chodzi o sam materiał, z którego wykonane będzie łóżko to polecam drewno, które nie tylko doskonale spisuje się w tej roli, ale również wspaniale wygląda, odradzam natomiast łóżka metalowe, które moim zdaniem nie są aż tak atrakcyjne.

Podobne artykuły:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *