Strona główna » Salonik prasowy – pomysł na biznes

Salonik prasowy – pomysł na biznes

Salonik prasowy – pomysł na biznesCoraz więcej osób zakłada własne firmy. Są jednak i takie osoby, które chętnie założyłyby własną działalność gospodarczą, ale mają zbyt mało pieniędzy, aby otworzyć na przykład sklep lub restaurację. Nawet jednak niewielki kapitał pozwoli im spełnić marzenie o działalności na własną ręką, jeśli zdecydują się otworzyć salonik prasowy lub nawet kiosk z prasą.

W zależności od tego, jak duży kapitał mamy do dyspozycji do wyboru mamy dwie możliwości prowadzenia saloniku lub kiosku z prasą. Jedna z nich to nawiązanie współpracy z sieciowymi dystrybutorami prasy, druga to otworzenie kiosku na własną rękę.

Czy tylko prasa?

Wbrew nazwie współcześnie działające kioski lub saloniki z prasą sprzedają nie tylko gazety. Ich oferta jest o wiele bardziej bogata. W kiosku możemy dzisiaj kupić napoje, słodycze, bilety komunikacji miejskiej, kosmetyki, najbardziej podstawowe artykuły higieniczne i środki czystości. W wielu salonikach sprzedawane są także leki przeciwbólowe dostępne bez recepty. Źródłem dodatkowych dochodów może być także maszyna losująca do Lotto.

Jakie koszty pochłonie otwarcie?

Zależy to przede wszystkim od tego, czy swoją sprzedaż planujemy prowadzić w tradycyjnym kiosku przez małe okienko, czy raczej też wolimy wynająć pomieszczenie na przykład w galerii handlowej. W tym pierwszym przypadku na początek będziemy musieli kupić gotowy kiosk. Oznacza to wydatek około piętnastu tysięcy złotych. Mniejsze koszty czekają nas, kiedy zdecydujemy się na wynajęcie już gotowego lokalu. Samoobsługowy salonik prasowy, który otworzymy w centrum handlowym to już spory wydatek. Trzeba się liczyć z koniecznością wydania przynajmniej dwudziestu tysięcy złotych. Nie oczekujmy jednak, że za taką kwotę staniemy się właścicielami luksusowo wyposażonego saloniku, będzie on raczej dość skromny. Jeżeli marzy nam się salonik na bardzo wysokim poziomie, musimy na niego przeznaczyć przynajmniej sto tysięcy złotych.

Salonik lub nawet kiosk z prasą może nam przynieść dochody na bardzo przyzwoitym poziomie.

Podobne artykuły:

Dodaj komentarz

Back to top