Strona główna » Rodzaje materacy

Rodzaje materacy

Sen jest kluczowy dla każdego człowieka i każdy go potrzebuje. Mózg podobnie jak mięśnie potrzebuje odpoczynku, a sen jest właśnie tym czasem, kiedy może on obniżyć poziom swojej aktywności i zregenerować siły.

Chcąc zapewnić sobie komfortowy sen trzeba mieć ku temu dobre łóżko, które nam go zapewni, a cały sekret tkwi w materacu. Obecnie każdy producent materacy oferuje swoim klientów różne ich rodzaje.

Najlepsze materace

Rodzaje materacyPierwszy z nich to materace sprężynowe, których największym i chyba jedynym atutem jest niska cena, ponieważ pod względem komfortu jaki dają nie jest już tak kolorowo. Szczególnie nie poleca się tych materacy dla łóżek małżeńskich, ponieważ każdy ruch jednej z osób będzie odczuwalny dla tej drugiej. Ponadto osoba cięższa sprawia, że ta druga po prostu zsuwa się w jej stronę. Dużo lepszym rozwiązaniem są materace kieszeniowe mk foam, które składają się z dużej liczby oddzielnych kieszonek, w których umieszczone są sprężyny. Takie rozwiązanie sprawia, że każda sprężyna działa oddzielnie, a więc materac doskonale dopasowuje się do naszego ciała. Ponadto zapewniona jest w nich wysoka wentylacja powietrza. Jeśli chodzi o wady to jedną z nich jest wysoka waga.

Materac do Twojej sypialni

Nie zaleca się również trzymania tego typu materacy w pozycji pionowej, ponieważ łatwo wtedy o uszkodzenie sprężyn. Najlepszym rodzajem są chyba materace lateksowe, które wyróżnia szereg ciekawych zalet. Przede wszystkim są one bardzo higieniczne oraz idealnie dopasowują się do sylwetki człowieka. Łatwo także o wybór odpowiedniej twardości, ponieważ producenci znakują je w taki sposób, że znając swoją wagę bardzo łatwo zdecydować, który typ będzie dla nas najlepszy. Dodatkowo nie ulegają one odkształceniom i nie trzeba ich odwracać co pewien czas tak jak ma to miejsce w przypadku materacy kieszeniowych. Jeżeli ktoś więc chce kupić sobie nowy materac do sypialni to polecam te wykonane z lateksu, gdyż moim zdaniem są one najbardziej wartościowe oraz mogą zapewnić najlepszy sen. Oczywiście inne rodzaje również są dobre, jednak nie tak bardzo jak ten.

Podobne artykuły:

Dodaj komentarz

Back to top