Przegląd najpopularniejszych dywanów dla dzieci

Przegląd najpopularniejszych dywanów dla dzieci

Przegląd najpopularniejszych dywanów dla dzieciJednym z najważniejszych elementów wystroju pokoju dziecięcego wydaje się dywan. Rodzice decydują się na jego zakup przede wszystkim dlatego, że dywan wpływa na zwiększenie przytulności pokoju, duże znaczenie niezmiennie odgrywają jednak również kwestie związane z bezpieczeństwem najmłodszych. Ponieważ jednak oferta producentów (przykład tutaj) jest coraz bardziej rozbudowana, nie można nie zapytać o to, w jaki dywan warto zainwestować w pierwszej kolejności.

Po pierwsze – dywany wełniane

Dywany wełniane są ciągle stosunkowo drogie, okazuje się jednak, że nie przeszkadza to wcale rodzicom decydującym się na ich zakup. Wysoka cena rozwiązań wykonanych z wełny jest w większości wypadków gwarantem ich równie wysokiej jakości, nie można zaś nie docenić i tego, że wełniane dywany są wyjątkowo piękne i przytulne. Co wcale nie najmniej istotne, złamanie ich włókien nie jest wcale prostą sprawą, a co za tym idzie – dywany wełniane są rozwiązaniami wytrzymałymi. Niestety, choć mają wiele zalet, nie zawsze okazują się najlepszym rozwiązaniem, nie można ich bowiem stosować w domach małych alergików.

Po drugie – dywany akrylowe

Rodzice decydujący się na akrylowe dywany dla dzieci często podkreślają, że w dotyku właśnie akryl jest najbardziej zbliżony do dość drogiej wełny. Dywany wykonane z niego są nie tylko miękkie, ale i gładkie, a choć mają wysokie runo, nie ma ryzyka ich udeptania. Bez trudu można je nie tylko czyścić, ale również konserwować, choć więc akryl jest tworzywem sztucznym, sprawdza się znakomicie w pokojach dzieci zmagających się z alergią. Niestety, w pokojach, do których dostęp ma światło słoneczne, szybko tracą swoje kolory, w pewnym momencie więc ich wymiana staje się koniecznością przede wszystkim ze względów estetycznych.

Po trzecie – dywany z bawełny

Dywany wykonane z bawełny nieustannie zdobywają szerokie grono zwolenników, nie powinniśmy być tym jednak zaskoczeni mając na uwadze to, że są one relatywnie tanie. Mogą być stosowane nawet w pokojach dzieci z silnymi reakcjami alergicznymi, choć jednak są dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej, dość szybko się mechacą i stają się szorstkie.

Podobne artykuły:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *