Strona główna » Pomysł na jadalnię

Pomysł na jadalnię

Dla wielu osób jadalnie nie jest istotnym miejscem w domu i nie zwraca się większej uwagi na to jak ją urządzić, jednak wbrew tym poglądom ja uważam, iż jest to bardzo ważne pomieszczenie i warto, aby było ono urządzone z pasją oraz pomysłem odpowiadającym stylowi całego domu.

Spędza się tam przecież bardzo dużo czasu zarówno z rodziną jak i znajomymi i w rzeczywistości jest to też pomieszczenie, które integruje ludzi. Nie każdy może jednak pozwolić sobie na przeznaczenie osobnego pomieszczenia na jadalnię, ponieważ w blokach nie ma aż tak wiele miejsca. Z tego powodu jest to zazwyczaj część kuchni, którą można wyodrębnić innymi płytkami na podłodze, kolorem ścian oraz oświetleniem.

kanapa rozkładana

Pomysł na jadalnięPodstawowym meblem w jadalni jest oczywiście stół, którego wymiary powinny być dość spore. Dla czterech osób nie powinien być on mniejszy niż 80×130 centymetrów. Im większa rodzina to tym większy powinien być ten mebel, aby każdy mógł swobodnie przy nim usiąść. Co do kształtu to okrągłe stoły doskonale można wkomponować w mniejszych pomieszczeniach, natomiast duże kwadratowe bądź prostokątne stoły, które można dodatkowo rozłożyć przeznaczone są raczej do większych jadalni. Krzesła do jadalni powinny być dobrane pod kolor stołu oraz nie tylko sprawiać wrażenie komfortowych, ale również takimi być.

krzesła do jadalni

Nie warto kupować krzeseł z aluminiowym oparciem z rurek, gdyż są one niewygodne, a dodatkowo nie dorównują tym drewnianym pod względem uroku. W jadalni powinno znaleźć się także miejsce dla kredensu, w którym można trzymać całą zastawę stołową, obrusy oraz podobne elementy. Dobrym pomysłem dla tego pomieszczenia jest także kanapa rozkładana, która doskonale może posłużyć jako miejsce do sjesty po obfitym obiedzie. W jadalni nie powinno być miejsca dla telewizora, ponieważ w czasie posiłku uwagę powinno skupiać się na osobach towarzyszących oraz na rozmowie. Brak telewizora uczy ponadto dzieci dobrych manier oraz pozwala na nawiązanie z nimi lepszego kontaktu.
Jeżeli chodzi o oświetlenie to nie powinno być ono zbyt natężone, jednak musi dawać tylko jasności, aby każdy czuł się komfortowo i widział co ma na talerzu.

Podobne artykuły:

Dodaj komentarz

Back to top