Strona główna » O czym pamiętać wybierając farbę do łazienki?

O czym pamiętać wybierając farbę do łazienki?

Łazienka to jedno z tych pomieszczeń, w których ściany mają bardziej intensywny kontakt z wodą niż ma to miejsce zazwyczaj. Nic więc dziwnego, że wybierając farbę nie ograniczamy się jedynie do dopasowania jej kolorystyki do naszych potrzeb estetycznych.

O czym pamiętać wybierając farbę do łazienki?Jak szukać farby do łazienki?

Bez względu na to, jakiego producenta farb darzymy największym zaufaniem, przed wyborem interesującego nas rozwiązania upewnijmy się, że jest ono przeznaczone do stosowania w łazience. Takie farby są nie tylko bardziej odporne na niekorzystne działania wilgoci, ale i łatwiejsze do utrzymania w czystości. W łazience nietrudno o plamy (pojawiające się choćby podczas niezbyt starannego wykonywania makijażu albo dziecięcych zabaw w wannie), jeśli zaś farba jest wybrana starannie, usuwanie ewentualnych zabrudzeń nie wymaga wcale kolejnego malowania.

Niektórzy producenci starają się też dodawać do swoich farb łazienkowych innowacyjne składniki, które mogą powiększyć wachlarz stwarzanych przez nie możliwości. Dobrym przykładem są tu farby z domieszką srebra, które nawet w zawilgoconych pomieszczeniach przeciwdziałają pojawianiu się na ścianach grzybów oraz bakterii.

Idealna kolorystyka

To, jakiego koloru farba do łazienki zostanie przez nas wybrana, wydaje się mieć znaczenie drugorzędne. Tymczasem okazuje się, że również ta decyzja może mieć wpływ na sposób, w jaki postrzegamy wspomniane pomieszczenie. Jeśli więc zależy nam na optycznym powiększeniu łazienki, decydujmy się na jasne kolory, farba z połyskiem jest przy tym zawsze bardziej atrakcyjna niż rozwiązanie matowe.

Jeśli białe i beżowe łazienki wydają się nam zbyt konwencjonalne, nie musimy decydować się na żadną z tego rodzaju opcji. Wcale nie mniej atrakcyjnym rozwiązaniem jest sięgnięcie po farbę w bardziej intensywnym odcieniu zwłaszcza, jeśli będzie ona kontrastować z pozostałymi elementami wyposażenia. Kolory farb podlegają zmianom i niemal co rok mamy do czynienia z innymi trendami. Pamiętajmy jednak, że najlepszą farbą do łazienki jest taka, która nam samym się podoba.

Przeczytaj też: https://www.dulux.pl/pl/wskazowki-i-porady-dotyczace-aranzacji/polacz-gleboki-fiolet-i-czern-aby-uzyskac-wyraziste-wnetrze

Podobne artykuły:

Dodaj komentarz

Back to top