Strona główna » Męskie problemy zdrowotne

Męskie problemy zdrowotne

Męskie problemy zdrowotneIntymne problemy mają nie tylko kobiety. Większość mężczyzn jednak niechętnie o nich rozmawia i rzadko zgłasza się do lekarza.

Częste oddawanie moczu

Problem z częstym oddawaniem moczu może pojawić się po skończeniu 50 r. życia. Problem pojawia się na skutek łagodnego rozrostu prostaty. Powiększający się gruczoł krokowy, uciska cewkę moczową. Parcie na mocz jest nagłe, czasami bardzo silne (może pojawić się problem z powstrzymaniem jego wypływu), a strumień moczu jest przerywany i wąski. Dolegliwości powinny skłonić do wizyty u urologa, wykonania zleconych przez niego badań i rozpoczęcia leczenia. Aby poprawić przepływ moczu, wspomóc funkcje stercza i spowolnić jego rozrost, panowie po 40 r. życia mogą zażywać profilaktycznie specjalne preparaty roślinne.

Hemoroidy

Najczęstszą przyczyną jest brak ruchu i niewłaściwa dieta, która najpierw prowadzi do zaparć, a te z kolei są przyczyną hemoroidów. Problemów można uniknąć dbając o aktywność fizyczną. Do tego panowie powinni regularnie się odżywiać i pokochać bogate w błonnik warzywa i owoce. Gdy mimo to problemów nie uda się uniknąć, dolegliwości złagodzą maści, czopki lub kremy z wyciągami ziołowymi. Można też robić nasiadówki z napary rumianku, nagietka czy kory dębu.

Andropauza

U wielu mężczyzn poziom testosteronu zaczyna spadać po 30 r. życia. To jeden z objawów męskiego przekwitania. Inne objawy to: obojętność seksualna, ospałość, osłabienie, pogorszenie koncentracji i nastroju. O tym, kiedy objawy te wystąpią zależy nie tylko od wieku i poziomu testosteronu, ale przede wszystkim o ogólnej kondycji zdrowotnej. Panowie, którzy palą papierosy, chorują na miażdżycę lub cukrzycę, są mało aktywni fizycznie, mogą w okres przekwitania wejść wcześniej. Podobnie jak w przypadku kobiet objawy menopauzy można złagodzić stosują hormonalną terapię zastępczą, tak również panowie mogą zdecydować się na podobną terapię.

Badanie poziomu PSA

PSA to antygen charakterystyczny dla prostaty. Badanie jego poziomu powinni wykonywać wszyscy mężczyźni po ukończeniu 50 r. życia.

Podobne artykuły:

Dodaj komentarz

Back to top