Malowanie a farby do ścian

Malowanie a farby do ścian

Marzeniem każdego z nas jest uzyskanie idealnego wnętrza, w którym każdy będzie czuł się dobrze. By uzyskać takie efekt, najlepiej jest zacząć od pomalowania pomieszczenia na jeden z optymistycznych kolorów. Przy okazji możemy wykorzystać choćby podstawowe sztuczki, które pozwolą nam na uzyskanie ciekawych efektów wizualnych.

Malowanie a farby do ścianBy rezultat naszej pracy był trwały, musimy najpierw zaopatrzyć się w odpowiednią farbę oraz rekwizyty potrzebne do malowania. Wybór koloru i rodzaju zależy od wielu czynników. Warto wziąć pod uwagę, że farba do ścian w kuchni musi być odporna na większy poziom wilgotności, a ta przeznaczona do pokoju dziecięcego powinna być zmywalna i być bardziej wytrzymała na ścieranie. Ponadto lepiej wybrać droższy produkt od znanego producenta. Zazwyczaj możemy wtedy liczyć na większą trwałość i porady ekspertów w czasie zakupu. Istotne jest również to, że renomowana farba do ścian (np. taka jak tutaj), posiada większą ilość barwników lub jest po prostu bardzo odporna na działanie promieni słonecznych. Na nowe malowanie powinniśmy zdecydować się dopiero wtedy, gdy z jakiegoś powodu stary kolor ścian nie będzie nam już przypadał do gustu. Obecnie farby do wnętrz posiadają różne barwy, dlatego nie będziemy mieć problemu z dostaniem naszego ulubionego odcienia. Na stronie producenta często możemy przeprowadzić wizualizację, jak nowy kolor będzie się prezentował – skorzystajmy z tego zwłaszcza w przypadku dużej zmiany.

Aby mieć pewność, że farba nie zacznie się łuszczyć, należy najpierw dobrze przygotować ściany. Konieczne jest przygotowanie powierzchni tak, by nie było na niej żadnych większych nierówności ani plam. Konieczne jest również usunięcie tłuszczu. Jeśli zabrudzenia nie mogą zostać usunięte, należy do tego celu wykorzystać odpowiednią farbę podkładową. Jest ona w stanie uporać się ze śladami po zaciekach i daje nam gwarancję, że przez nową warstwę farby nie zaczną prześwitywać stare zabrudzenia. Całkowite zmywanie ścian nie jest dobre – nie tylko ze względu na nieekonomiczne zużycie wody. Niektóre gładzie szpachlowe, konieczne do wyrównania, nie mogą być używane na wilgotnej powierzchni. Konieczne jest czekanie na wyschnięcie, co wydłuża czas całej pracy.

Samo malowanie ścian również wymaga kilku przygotowań – należy zabezpieczyć okna i drzwi, by nie zostały zabrudzone kapiącą farbą, którą zwykle trudno zmyć. Konieczne jest zwykle korzystanie z taśmy malarskiej – pozwoli na równe oddzielenie ściany od sufitu. Pamiętajmy, by zachować odpowiedni odstęp czasu między kolejnymi warstwami farby.

Podobne artykuły:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *