Strona główna » Lampy stołowe tradycyjne i designerskie modele

Lampy stołowe tradycyjne i designerskie modele

Lampy stołowe tradycyjne i designerskie modeleDo prawidłowego funkcjonowania zmysłu wzorku niezbędne jest dostarczenie światła. Światło to fala elektromagnetyczna, w zależności od parametrów może mieć różne postacie. Najistotniejszymi jest jego barwa i natężenie. Światło spełnia również upiększającą rolę w codziennym życiu. Odpowiednio dobrane potrafi podkreślić zalety pomieszczenia lub ukryć jego zakamarki. Najpopularniejszym elementem emitującym światło jest lampa. Rynek oferuje kilka ich rodzajów:

  • lampy wiszące, stosowane w jadalniach, pokojach dziennych. Zazwyczaj umieszczane są centralnie nad stołem. Ich wadą jest nierównomierne oświetlanie całości pokoju. Do długiego stołu w jadalni warto wybrać dwie lub więcej lamp. Wysokość zawieszenia powinna być dobrana tak, aby strumień światła nie raził osób gromadzących się przy stole,
  • lampy stołowe spełniające funkcje rozświetlania całego pokoju lub punktowego, kształt lampy i abażura stanowią element dekoracyjny. Ich zaletą jest możliwość przestawiania w dowolne miejsce, w zależności od potrzeby.

Obecnie na rynku mamy bogatą ofertę:

  • lampy stołowe z abażurami, tradycyjnymi w kształcie dzwonów, w postaci szklanej, mlecznej kuli, papierowe na wzór lampionów,
  • lampy stołowe relaksująco lecznicze, kamionki solne, dające źródło przyjemnego światła,
  • lampy designerskie, utrzymane w danym stylu, np. dla miłośnika sportu klosz w kształcie piłki nożnej, dla naukowca trzypunktowe źródła światła umieszczone w srebrnych kulach, dla osoby lubiącej romantyczny styl lampa z drewnianą podstawką, dla nowoczesnej osoby lampa chromowana w połączeniu z białą, prostą górą.

Za pomocą lampy LED, halogenowej czy ze ściemniaczem można wyczarować wyjątkowy klimat. W zależności od sposobu montażu możemy je postawić na półce, przypiąć do stołu lub regulować ramię lampy kierując światło w dowolne miejsce.

Podobne artykuły:

Dodaj komentarz

Back to top