Czy kupować leki z apteki internatowej

Czy kupować leki z apteki internatowej

Czy kupować leki z apteki internatowej

Upowszechnienie Internetu, a także rozwój e-płatności spowodowały, że coraz więcej sklepów tradycyjnych przenosi się ze sprzedażą do Internetu i rezygnuje z tradycyjnych form handlu.

Trend ten dotknął także apteki.

Zakupy przez Internet są niewątpliwie korzystne dla większości klientów

Przede wszystkim kupujemy dany produkt taniej. Szacuje się, że za ten sam produkt w sieci zapłacimy o około trzydzieści procent mniej niż w sklepie tradycyjnym. Sam proces zakupu jest też dużo wygodniejszy. Nie musimy już biegać po sklepach i szukać interesującego nas produktu. Wystarczy jedynie włączyć komputer i wybierać spośród tysięcy interesujących nas ofert. Tak dochodzimy do kolejnego punktu. Kupowanie w sklepach internetowych, to możliwość większego wyboru towarów. O ile bowiem w sklepie tradycyjnym właściciel może umieścić tylko te produkty, które fizycznie posiada, to w sklepie internetowym może pozwolić sobie na umieszczenie każdego towaru, który wie skąd sprowadzić w czasie zbliżonym do tego zadeklarowanego w regulaminie dostawy. Jednak dla wielu z nas apteka internetowa to coś innego niż zwykły sklep i u wielu pojawia się obawa czy kupowanie leków poprzez sieć jest bezpieczne.

Logo

Przede wszystkim każda apteka internetowa działająca legalnie musi posiadać logo, które jest wspólne dla wszystkich państw Unii Europejskiej, a które potwierdza, że apteka została zarejestrowana w Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia. Kiedy klikniemy takie logo zostaniemy przeniesieni na strony tej placówki, gdzie znajdziemy wszelkie informacje na temat danej apteki oraz fakt zgłoszenia jej działalności do Wojewódzkiego Inspektoratu Farmaceutycznego. Dodatkowo powinniśmy upewnić się, że apteka internetowa posiada stacjonarny punkt, w którym możemy odebrać zakupione leki. Na stronie powinien widnieć adres oraz godziny, w jakich możemy odebrać leki. Jest to całkowicie naturalne, gdyż większość aptek internetowych, to po prostu tradycyjne punkty, których właściciele postanowili poszerzyć ewentualną liczbę klientów.

Podobne artykuły:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *