Krzesła do biura – jak wybrać odpowiedni model?

Krzesła do biura – jak wybrać odpowiedni model?

Wygodne, ergonomiczne krzesło to podstawa wyposażenia biura. Jak pokazują badania, efektywność pracowników wzrasta, gdy ich stanowisko pracy zorganizowane jest we właściwy sposób. Dlatego też oprócz estetyki i dopasowania krzesła do stylu pomieszczenia warto zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów.

Krzesła do biura – jak wybrać odpowiedni model?Podstawową kwestią jest wygodne oparcie – najlepiej z regulacją wysokości i odchylenia. Dzięki temu pracownik będzie mógł samodzielnie dopasować krzesło do swojej sylwetki oraz charakteru aktualnie wykonywanej pracy. Równie ważne jest siedzisko, które także powinno być regulowane: niektóre zajęcia wymagają siedzenia na wyższym bądź niższym poziomie, a ponadto pracownik musi mieć możliwość dopasowania krzesła do wysokości biurka.. Fotel nie powinien być również za wysoki, ponieważ wtedy będą męczyły się nogi. Warto przemyśleć zakup modelu ze specjalnym podnóżkiem, sprzyjającym większemu komfortowi. W pełni ergonomiczne krzesło biurowe powinno posiadać również regulację podłokietników i zagłówka, aby pracownik mógł je przystosować do swojej sylwetki.

Podczas zakupu krzesła warto osobiście przetestować interesujące nas modele. Np. warto zajrzeć na modo4u.pl. Jeśli chcemy być pewni odpowiedniego wyboru, usiądźmy na kilku fotelach i sprawdźmy, który z nich jest najwygodniejszy. Przed ostatecznym zakupem koniecznie sprawdźmy jakość krzesła, zwracając uwagę na materiały wykonania, tapicerkę, działanie poszczególnych mechanizmów oraz warunki gwarancji. Nie zapominajmy oczywiście o samej stylistyce: krzesło powinno być dopasowane do pozostałych elementów wyposażenia naszego biura. W zależności od charakteru pomieszczenia wybierzmy model nowoczesny lub klasyczny. Jeśli kupujemy fotele do wyposażenia całego biura, poszukajmy najbardziej uniwersalnego modelu, który będzie spełniał potrzeby różnych osób. W ten sposób każdy pracownik będzie mógł dopasować parametry krzesła do swoich wymagań, co z pewnością korzystnie wpłynie na komfort i jakość jego pracy.

Podobne artykuły:

Dodaj komentarz