Strona główna » Kiedy nie otrzymamy odszkodowania z NNW?

Kiedy nie otrzymamy odszkodowania z NNW?

Ubezpieczenie NNW możemy współcześnie wykupić w każdym towarzystwie ubezpieczeniowym. Możemy też skorzystać z opcji prostszej, czyli wykupić NNW online. Korzystanie z możliwości podpisania umowy przez Internet jest tym bardziej korzystne, że w zamian za ominięcie agenta ubezpieczeniowego, otrzymamy stosowne zniżki. Zanim jednak podpiszemy umowę, powinniśmy starannie przeczytać umowę ubezpieczenia. Nie w każdej sytuacji bowiem, dostaniemy odszkodowanie, mimo formalnego spełnienia warunków obiektywnych.

NNW zapewnia nam ochronę, kiedy w wyniku wypadku samochodowego lub innego nieszczęśliwego zdarzenia, dojdzie do trwałej utraty zdrowia czy śmierci. Nie zawsze jednak towarzystwo ubezpieczeniowe zechcę wypłacić nam lub rodzinie stosowną kwotę. Jednym z przypadków jest chęć popełnienia samobójstwa. Jeżeli do trwałej utraty zdrowia dojdzie w wyniku naszego celowego działania, to niestety nie możemy liczyć na żadne odszkodowanie. Ta sama zasada obowiązuję, kiedy na przykład przed zdarzeniem, w tej sytuacji, wypadkiem samochodowym piliśmy alkohol lub zażywaliśmy narkotyki. Nie ma tu znaczenia, jak wysoki jest promil alkoholu w naszej krwi. Jeśli ubezpieczyciel stwierdzi, że kierowaliśmy pojazdem w stanie wskazującym, to nie mamy praktycznie żadnych szans na uzyskanie odszkodowania. W przypadku prowadzenia samochodu jest jeszcze jeden wyjątek. Nie wolno nam prowadzić pojazdu bez uprawnień. Wtedy także ubezpieczyciel uzna, że to nasze zachowanie doprowadziło do wypadku i jego konsekwencji.

Odszkodowanie nie zostanie nam wypłacone, jeśli do wypadku doszło w specyficznych okoliczności. Jest to na przykład sytuacja, gdzie ucierpieliśmy w trakcie bójki czy próby popełnienia przestępstwa. Logika działania ubezpieczyciela jest tutaj oczywista. Sami stworzyliśmy sytuacje w której naraziliśmy siebie na niebezpieczeństwo, zatem odpowiedzialność za szkodę jest nasza. To samo tyczy się sytuacji, kiedy doznaliśmy uszczerbku na zdrowiu, przebywając w strefie działań wojennych. Nie ma tu jednocześnie znaczenia czy stało się to intencjonalnie, czy trafiliśmy w takie miejsce zupełnym przypadkiem.

Więcej na: https://www.mtu24.pl/ubezpieczenia-komunikacyjne/ubezpieczenie-nnw/

Podobne artykuły:

Dodaj komentarz

Back to top