Strona główna » Jak wybrać dobrego pośrednika?

Jak wybrać dobrego pośrednika?

Jak wybrać dobrego pośrednika?Jeśli są Państwo właścicielami nieruchomości i chcielibyście korzystnie ją sprzedać, proponujemy zacząć od wyboru dobrego pośrednika. Czym charakteryzuje się dobre biuro pośrednictwa? Znajomość rynku. Warto wybierać lokalne biuro, które dobrze zna swój rejon i potrafi przekonująco prezentować zainteresowanym jego zalety.

Często słyszymy, że oferty wstawione do biur, które „mają daleko”, rzadko kiedy są prezentowane. Rozpoznawalność biura na terenie jego działania. Klienci często kierują swe kroki do biura, które się wyróżnia w danej lokalizacji. Szanujące się biuro poważnie podchodzące do swojej pracy pracuje tylko na podstawie umowy o pośrednictwo.

Oferta bez umowy to fikcja

Zapewniamy Państwa, że praca pośrednika nad ofertą bez umowy to fikcja. Nie dajcie się Państwo nabierać. Umowa powinna być zrozumiała dla klienta. W razie jakichkolwiek wątpliwości pośrednik powinien potrafić je wyjaśnić, a jeśli to potrzebne – dostosować treść umowy w taki sposób, aby była dla klienta akceptowalna. Wszelkie kary, płatności przed dokonaniem sprzedaży, płatności w razie rezygnacji z transakcji, są niedopuszczalne. Biuro ma obowiązek sprawdzić stan prawny nieruchomości, co oznacza że musi zapoznać się z dokumentacją i zbadać czy jest spójna i prawidłowo oddaje stan rzeczywisty.

Dokumenty oraz informacje

Pośrednik powinien sporządzić akta oferty zawierające wszelkie istotne dla kupujących dokumenty i informacje. Na tej podstawie oferując nieruchomość zainteresowanym pośrednik jest w stanie udzielić wszystkich niezbędnych informacji, a kupujący odbiera go jako kompetentnego i przygotowanego do prezentacji. Przed rozpoczęciem oferowania nieruchomości biuro jest obowiązane również sprawdzić stan faktyczny nieruchomości. Przyjmowanie ofert tylko na podstawie zdjęć przysłanych przez właściciela jest nieporozumieniem. Klienci poszukujący muszą mieć zaufanie do nas, że wiemy o czym mówimy. W przeciwnym wypadku mogłoby dochodzić do niepotrzebnych nieporozumień.

Podobne artykuły:

Dodaj komentarz

Back to top