Strona główna » Dobrze dobrane meble dla dzieci

Dobrze dobrane meble dla dzieci

Dobrze dobrane meble dla dzieciW kwestii właściwego doboru mebli dla dzieci najważniejsze są dokładnie te same kwestie, jak w przypadku dobierania ubranek i zabawek dla dzieci. Najwięcej zależy naturalnie od wieku dziecka, które będzie dostawało mebelki do swojego pokoju, chociaż już na przykład płeć ma zdecydowanie mniejsze znaczenie, coraz rzadziej wybieramy róż dla dziewczynek i niebieski dla chłopców.

Cały czas jeszcze są w ofercie różnych sklepów meble dla dzieci przeznaczone dla dziewczynek i meble dla dzieci przeznaczone dla chłopców, co jednak ma naprawdę marginalne znaczenie zwłaszcza w przypadku dzieci najmłodszych.

Meble dla dzieci jako zabawki edukacyjne

Zazwyczaj w kwestii tworzenia pokoi dziecięcych i ich umeblowania ścierają się dwie podstawowe koncepcje. Pierwsza z nich zakłada, że pokój powinien być w miarę prosty i funkcjonalny, a charakter pokoju dziecięcego przestrzeni powinien zapewniać zestaw dodatków, które można potem często zmieniać i dostosowywać do wieku i potrzeb dziecka. Drugie podejście postuluje przekształcenie pokoju dziecięcego w wielki plac zabaw i wykorzystanie do tego wszystkich możliwych mebli. W praktyce lepiej jest się trzymać pierwszej opcji ze względu na większą zdolność do adaptacji przy niższych kosztach, ponieważ bardzo wyszukane mebelki dziecięce mogą niestety być bardzo drogie.

Bezpieczne meble dla dzieci

Pierwszą kwestią, jaką zawsze powinniśmy rozpatrywać w temacie mebli dziecięcych przed innymi zagadnieniami, musi być bezpieczeństwo. Zapomina się o tym głównie dlatego, że normy dotyczące tworzenia mebli dziecięcych są tak wyśrubowane, że jeśli kupuje się meble dla dzieci w poważnych sklepach lub bezpośrednio od poważnych producentów, dla przykładu Elies, na pewno nie będzie im niczego brakowało i specjalne zastanawianie się nad kwestiami bezpieczeństwa nie ma większego znaczenia. Mimo to, meble dla dzieci mogą stać się niebezpieczne, jeśli zostaną źle wykonane. I dotyczy to nawet najlepszej jakości mebelków o wygórowanych cenach. Niedokładność produkcji może sprawić, że ich powierzchnia stanie się chropowata, mogą zacząć odpadać od niej małe elementy, a kontakt z nieodpowiednio zabezpieczonym drewnem może skutkować wchodzeniem drzazg. Co więcej, jeśli wykorzystane zostaną nieodpowiednie materiały, upływ czasu może sprawić, że dziecko będzie w stanie uszkodzić elementy mebla, urwać z nich mniejsze elementy lub biorąc części mebla do buzi zjeść ich fragmenty. Może to być la dziecka bardzo niebezpieczne, więc nie należy tego lekceważyć.

Podobne artykuły:

Dodaj komentarz

Back to top